Buty wieczorowe

248 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 6
  3. 6
  1. 1
  2. Strona 1 / 6
  3. 6

Buty wieczorowe

Uroczyste okoliczności wymagają nie tylko perfekcyjnie skomponowanego stroju, ale odpowiednio dopasowanych dodatków. Wśród nich kluczowa rola przypada obuwiu. Buty wieczorowe stawiają kropkę nad i w wyjściowym outficie oraz nadają mu ostateczny szlif. Tym samym dodają pewności siebie, gwarantując nie tylko świetny look, ale także doskonałe samopoczucie.

Buty na obcasie – kwintesencja szyku i kobiecości

"Nie wiem, kto wynalazł wysokie buty, ale kobiety zawdzięczają mu naprawdę wiele" – tak stwierdziła kiedyś Marilyn Monroe. Obuwie na obcasie to detal, którego nie może zabraknąć w wieczorowej kompozycji. Podczas rodzinnych imprez i bankietów znakomicie spisują się zawsze modne szpilki lub buty na stabilnym, niezbyt wysokim słupku. Najlepszym dopełnieniem mocno zdobionej koktajlowej sukienki są jednolite modele wykonane ze skóry licowej lub lakierowanej. Minimalistyczna kreacja zapala z kolei zielone światło przed kolorowymi wariantami oraz butami zdobionymi błyszczącymi aplikacjami. Podczas ciepłych dni doskonałym wyborem są sandały na obcasie. Warto jednak pamiętać, że takie buty wieczorowe powinno nosić się na gołe nogi lub dobrać do nich rajstopy bez zaznaczonej linii palców. Wyjątkowo uroczyste okoliczności, w których do głosu dochodzą suknie balowe, wymagają dopasowania obuwia na wysokich obcasach z zabudowanymi palcami oraz piętą.

Obuwie wieczorowe dla mężczyzn

Buty wieczorowe pojawiają się także w męskiej garderobie. Za najbardziej eleganckie są uważane modne od kilku stuleci oksfordy. To buty, które można dobrać zarówno do garnituru, jak i do fraku czy smokingu. Idealnie sprawdzają się na uroczystych bankietach, teatralnych premierach czy imprezach organizowanych w luksusowych lokalach. Nieco mniej formalne, lecz równie eleganckie, są derby. To obuwie, które efektownie komponuje się ze spodniami w kant oraz marynarką. Można wybrać je zarówno na uroczystość odbywającą się po zachodzie słońca, jak i do biura czy na spotkanie biznesowe. Uniwersalny charakter mają także brogsy, które świetnie spisują się zarówno w oficjalnych, jak i swobodnych okolicznościach. Miłośnicy awangardy, którzy nie boją się wyróżnić w tłumie, mogą z kolei dopasować do wieczorowego outfitu stylowe monki zapinane na dwie klamry. Rewelacyjnie sprawdzą się też brogsy czy derby wykonane z kolorowych skór.