Czerwone czapki

  1. Kobiety
   1. Akcesoria
  2. Mężczyźni
   1. Akcesoria

  Czerwone czapki — wyraziste zwieńczenie niejednej stylizacji

  Czerwone czapki to jedne z najciekawszych kategorii nakryć głowy. Nic dziwnego, wszak czerwień ma szczególną moc i zawsze zwraca na siebie uwagę, nawet w tak niezobowiązującym wydaniu jak czapka typu beanie czy też z pomponem. Oprócz wspomnianych fasonów czerwone czapki pojawiają się w także innych odsłonach, na czele z kaszkietem czy też beretem. Czerwony beret nieodłącznie kojarzy się z paryskim szykiem, dlatego jest to dodatek, po który powinna sięgnąć każda modna kobieta, która lubi styl godny femme fatale. Czerwone czapki w casualowym stylu świetnie pasują nie tylko do sportowych kurtek i militarnych parek. Czapka z pomponem lub typu beanie w kolorze czerwieni to trafiony dodatek również do bardziej eleganckiej odzieży wierzchniej. Wełniany płaszcz to jeden z klasycznych must have, do których śmiało można założyć właśnie czerwoną czapkę, która doda stylizacji nieco więcej niezobowiązującego charakteru.

  Do czego pasują czerwone czapki?

  Czerwone czapki to bardzo różnorodna modowa kategoria. Czerwone czapki zwykle są jednokolorowe, lecz w kolekcjach pojawiają się też te zdobione różnorakimi deseniami. Popularnym modelem są też czapki z logo marki. Do jakich ubrań pasują czerwone czapki? O dziwo, czerwień dobrze zgrywa się praktycznie z każdym kolorem. Można nosić ją nawet z odcieniami różu, dla wyjątkowo intrygującego efektu. Sporą zaletą czerwonych czapek jest też to, że pasują świetnie do wielu kolorów z klasycznej palety barw. Wyrazisty dodatek, jakim jest czerwona czapka można zatem wykorzystać, aby dodać niepokornego szyku szarym, granatowym, czarnym, czy też brązowym ubraniom. Oryginalnym pomysłem na włączenie czerwonej czapki do własnego imagu jest również zestawienie jej z kurtką lub płaszczem utrzymanym właśnie w czerwonym kolorze. Taki czerwony total look z pewnością zwraca na siebie uwagę. Kobiety mogą wykorzystywać czerwoną czapkę wraz z czerwoną szminką lub lakierem do paznokci, co zapewni jeszcze bardziej kolorystycznie skoordynowany image, także wtedy gdy odzież wierzchnia ma odmienną od czerwieni barwę.

  Jak pielęgnować czerwone czapki?

  Czerwone czapki mogą na długo wyglądać jak nowe, jeśli tylko odpowiednio o nie zadbamy. Pranie czapki powinno być dopasowane do materiału, z jakiego jest wykonana. Najlepiej więc ściśle przestrzegać wskazówek zawartych przez producenta na metce. Nieco inaczej należy bowiem obchodzić się z wełnianą czapką, a w inny sposób będziemy postępować z czapką wykonaną z nowoczesnych syntetyków.

  1. 1
  2. Strona 1 / 2
  3. 2