Szorty męskie duże rozmiary

136 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 3
  3. 3
  1. 1
  2. Strona 1 / 3
  3. 3

Szorty męskie duże rozmiary

W letnie, upalne dni oraz podczas wakacyjnych warto zaopatrzyć się w szorty. Obecnie różnorodność modeli, wzorów oraz materiałów, z których są uszyte sprawia, że każdy mężczyzna znajdzie coś pasującego do danej okazji oraz swojego stylu.

Szorty męskie duże rozmiary – letnie spodnie niemal na każdą okazję

Szorty  męskie w dużych rozmiarach to krótkie spodnie, które charakteryzują się długością przed kolano, luźnym krojem oraz użyciem przewiewnych materiałów. Ten typ spodni, nazywany również bermudami, wywodzi się z drugiej połowy XIX wieku, kiedy to taka długość okazała się idealna dla brytyjskich żołnierzy, stacjonujących w tropikalnych koloniach (również na Bermudach - stąd wywodzi się nazwa tych spodni). W późniejszych latach szorty męskie do kolan nosili najczęściej skauci oraz uczniowie - był to element mundurków szkolnych. Być może dlatego właśnie ten typ odzieży kojarzył się mało poważnie, a nawet infantylnie. Przez wiele dziesięcioleci szorty łączono z klapkami, ewentualnie trampkami. Prym wiodły także kwiatowe wzory, koniecznie w bardzo wyrazistych odcieniach. Na szczęście najnowsze trendy pokazują, że moda męska staje się mniej konserwatywna, a projektanci chętnie przełamują dotychczasowe kanony dotyczące ubioru.

Szorty męskie – duże rozmiary, szerokie zastosowanie

Kiedyś szorty męskie  kojarzone były z kolorowymi, wzorzystymi strojami idealnymi na plażę, obecnie są już powszechne w miejskich, codziennych stylizacjach. Jest to możliwe dzięki stonowanym kolorom szortów męskich w dużych rozmiarach, dobrym gatunkowo materiałom oraz krojom klasycznym, przypominającym nawet te garniturowe. Szorty męskie można łączyć nie tylko z typowo wakacyjnym obuwiem, ale także z butami sportowymi, mokasynami lub espadrylami. Ten rodzaj spodni można śmiało łączyć zarówno z t-shirtami, koszulkami polo, jak i z koszulami, nawet tymi bardziej oficjalnymi.

Szorty i bermudy męskie – duże rozmiary to nie problem

Męskie szorty bardzo powszechnie dostępne są również w dużych rozmiarach. Panowie doceniają je za luźne, niekrępujące ruchów nogawki, optymalną długość oraz przewiewny materiał, w którym jest po prostu chłodniej. Często szorty męskie plus size, zwłaszcza modele mniej formalne, w pasie mają wszytą gumkę lub są wiązane sznurkiem. Dzięki temu niweluje się problem niedopasowanych spodni w związku z bardziej obfitym brzuchem. Długość spodni również w przypadku  bermudów nie ma znaczenia, ponieważ dopuszczalne są długości przez kolano, jak i trochę poniżej.