Ubrania dziewczęce

2953 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 62
  3. 62
  1. 1
  2. Strona 1 / 62
  3. 62

Odzież dla dziewczynek

Odzież dla dziewczynek jest prawdziwym wyzwaniem dla projektantów. Musi być wygodna i praktyczna a przy tym spodobać się nie tylko dziecku, ale też jego rodzicom. Ubranka dla dziewczynek muszą nie tylko przykuwać uwagę, ale także nie krępować ich ruchów.

Ważne w odzieży dla dzieci: jakość i tkaniny

Ważną kwestią przy doborze odzieży dla dziewczynek jest nie tylko ładny wygląd, ale też materiał, z jakiego wykonana są ubrania. Najbardziej cenione są naturalne tkaniny takie jak len, wełna czy bawełna. Tego typu materiały zapewniają przewiewność, dzięki czemu dziecko nie będzie przegrzane czy spocone. Dodatkowo naturalne tkaniny są milsze dla ciała, zapewniają lepszą izolację cieplną i są milsze dla skóry. Dzięki naturalnym składnikom powodują też mniej podrażnień i uczuleń, co jest ważne zwłaszcza dla najmłodszych.

Zróżnicowana odzież dla dziewczynek

Odzież dla dziewczynek charakteryzują się przeze wszystkim bogatą paletą barw oraz ogromną różnorodnością krojów. W tej kwestii projektanci są o wiele bardziej kreatywni niż w przypadku strojów przeznaczonych dla chłopców. Poza typowymi, różowymi strojami, dziewczynki często wybierają kolory pastelowe, zwłaszcza fioletowy, błękitny, pomarańczowy czy żółty. Popularny jest też kolor biały oraz czerwony. Często na odzieży przeznaczonej dla dziewczynek królują wzory: kropeczki, kratka czy drobne kwiatki. Najmłodsze pociechy są zachwycone, gdy na swoich ubrankach znajdą postaci z ulubionych bajek.

Popularne dodatki do odzieży dla dziewczynek

Dziewczynki w wieku przedszkolnym chętnie zakładają strojne suknie pełne falbanek i koronek oraz tiulowe spódniczki. Ze względu na wygodę często też chodzą w leginsach i dziewczęcych tunikach. Starsze dziewczynki częściej wybierają ubrania uszyte z jeansu, ramoneski i koszule. Większą uwagę przywiązują do fasonów i ozdób na ubraniach. Ciekawymi dodatkami do odzieży dla dziewczynek są cekiny, drapowania czy ozdobne kieszonki.