Koszulki dziewczęce

238 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 5
  3. 5
  1. 1
  2. Strona 1 / 5
  3. 5

Koszulki dla dziewczynek

Bawełniane koszulki to najpopularniejsze wśród dzieci ubrania, wybierane nie tylko latem na czas zabaw. Wygodny krój, przyjemna w dotyku tkanina oraz modne nadruki tworzą razem uniwersalną bluzkę, tak chętnie wybieraną przez same dzieci. Pierwsza koszulka może się pojawić w szafce kilkumiesięcznego niemowlęcia i choć będzie bardziej podobna do zapinanego kaftanika, to nadal będzie wygodną koszulką o sportowym charakterze.

Koszulki dla dziewczynek: trendy mody dziecięcej

Koszulki dla dziewczynek najczęściej szyje się z bawełny, czasem dodatkowo się ją wzbogaca o dodatek włókien zapobiegających rozciąganiu. Modny krój koszulki z krótkim rękawem bywa od czasu do czasu urozmaicany, a sami projektanci proponują koszulki z nieco wydłużonym tyłem albo z rękawem bardzo krótkim, ledwie zasłaniającym ramię dziecka. Wśród koszulek dla dzieci przeważają koszulki jednolite, które mogą być ozdobione kolorową aplikacją lub ciekawym nadrukiem. Nadal bardzo popularne są koszulki z napisami, przy czym mogą to być nazwy marek odzieżowych, nazwy zespołów muzycznych czy klubów sportowych, jak i cytaty. W tym przypadku koszulkę dla dziewczynki może również zdobić ściągacz w kontrastowym kolorze, jaki wykorzystuje się do podkreślenia dekoltu czy rękawów.

Nadruki i inne ozdoby koszulek dla dziewczynek

Koszulki sportowe dziewczęce bardzo często ozdabia się kolorowymi nadrukami. Niezwykle modnym motywem koszulek dla dziewczynek są postaci z kreskówek oraz motywy roślinne i zwierzęce. Projektanci często sięgają po tkaniny z regularnie nadrukowanym motywem, który podkreśla się aplikacją z błyszczącymi cekinami. Modne dziewczynki chętnie wybierają koszulki z marszczeniami z tyłu czy z falbankami, którymi może być ozdobiony przód lub dół koszulki. Klasyczna koszulka ma proste rękawy, jednak w niektórych modelach coraz częściej stosuje się rękawy zwężane lub sięga się po fason bez rękawów, charakterystyczny dla dziecięcych podkoszulek. Sama bawełna, którą wykorzystuje się do uszycia wygodnej koszulki dla dziewczynek, może mieć bardzo zróżnicowaną grubość. Koszulka z grubej bawełny jest idealna do uprawiania sportu, z kolei model z cienkiej bawełny, z rękawem sięgającym nieco poza ramię, sprawdzi się jako koszulka do szkoły czy w czasie wakacyjnego wypoczynku. Wszystkie koszulki dostępne są w różnych rozmiarach, bardzo często ten sam model koszulki oferowany jest jako koszulka w różnych kolorach.