T-shirty dla dziewczynek

Bawełniane T-shirty to najpopularniejsze wśród dzieci koszulki, wybierane nie tylko latem na czas zabaw. Wygodny krój, przyjemna w dotyku tkanina oraz modne nadruki tworzą razem uniwersalną bluzkę, tak chętnie wybieraną przez same dzieci. Pierwsza koszulka może się pojawić w szafce kilkumiesięcznego niemowlęcia i choć będzie bardziej podobna do zapinanego kaftanika, to nadal będzie wygodną koszulką o sportowym charakterze.

T-shirty dla dziewczynek: trendy mody dziecięcej

T-shirty dla dziewczynek najczęściej szyje się z bawełny, czasem dodatkowo się ją wzbogaca o dodatek włókien zapobiegających rozciąganiu. Modny krój koszulki z krótkim rękawem bywa od czasu do czasu urozmaicany, a sami projektanci proponują koszulki z nieco wydłużonym tyłem albo z rękawem bardzo krótkim, ledwie zasłaniającym ramię dziecka. Wśród koszulek dla dzieci przeważają koszulki jednolite, które mogą być ozdobione kolorową aplikacją lub ciekawym nadrukiem. Nadal bardzo popularne są koszulki z napisami, przy czym mogą to być nazwy marek odzieżowych, nazwy zespołów muzycznych czy klubów sportowych, jak i cytaty. W tym przypadku T-shirt może również zdobić ściągacz w kontrastowym kolorze, jaki wykorzystuje się do podkreślenia dekoltu czy rękawów.

Nadruki i inne ozdoby T-shirtów dla dziewczynek

Koszulki dziewczęce bardzo często ozdabia się kolorowymi nadrukami. Niezwykle modnym motywem T-shirtów dla dziewczynek  są postacie z kreskówek oraz motywy roślinne i zwierzęce. Projektanci często sięgają po tkaniny z regularnie nadrukowanym motywem, który podkreśla się aplikacją z błyszczącymi cekinami. Modne dziewczynki chętnie wybierają koszulki z marszczeniami z tyłu czy z falbankami, którymi może być ozdobiony przód lub dół koszulki. Klasyczny T-shirt ma proste rękawy, jednak w koszulkach dla dziewczynek coraz częściej stosuje się rękawy zwężane lub sięga się po fason bez rękawów, charakterystyczny dla dziecięcych podkoszulek. Sama bawełna, jaką wykorzystuje się do uszycia wygodnej koszulki dla dziewczynek, może mieć bardzo zróżnicowaną grubość. Klasyczny T-shirt z grubej bawełny jest idealny do uprawiania sportu, z kolei koszulka z cienkiej bawełny, z rękawem sięgającym nieco poza ramię, sprawdzi się jako koszulka do szkoły czy w czasie wakacyjnego wypoczynku. Wszystkie T-shirty dostępne są w różnych rozmiarach, bardzo często ten sam model koszulki oferowany jest jako koszulka w różnych kolorach.

  1. 1
  2. Strona 1 / 2
  3. 2