Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 33
  3. 33
  1. 1
  2. Strona 1 / 33
  3. 33

Kamizelki

Bez względu na to, że uważane są za dopełnienie stylizacji, można powiedzieć, że jest to jej najmocniejszy akcent. Kamizelki, bo o nich mowa, są od lat obecne zarówno w modzie damskiej oraz męskiej. To element garderoby, który na przestrzeni ostatnich lat mocno ewoluował, dzięki czemu dziś można wybierać między modelami wpisującymi się w formalne kompozycje, jak i tymi, które idealnie pasują do codziennego outfitu.

Stylowy charakter z kamizelkami

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kamizelki były kojarzone wyłącznie z eleganckimi kompozycjami, którym oczywiście towarzyszą również dzisiaj. Doskonale dopełniają męskie garnitury oraz damskie kostiumy. Zwykle są uszyte z tego samego materiału co marynarka, nadając całości wytworny sznyt. Zdarza się jednak, że designerzy sięgają po tkaninę różniącą się kolorem lub dekorowaną wzorem. Dzięki temu przełamują formalny charakter stroju nutą swobody, zachowując jednocześnie jego szykowny charakter. Warto przy tym pamiętać, że kamizelki mogą być noszone razem z marynarką. Dobrze prezentują się także solo. Zarówno męskie, jak i damskie eleganckie kamizelki posiadają zapinanie na guziki oraz tylną część wykonaną z naturalnego lub sztucznego jedwabiu. Wyposażone są najczęściej w wycięcie w kształcie litery V, co powoduje, że świetnie eksponują kołnierz koszuli dopełniony przez krawat czy muszkę.

Kamizelki - Alternatywę dla kurtek

Kamizelki sprawdzają się ponadto w codziennych okolicznościach. Mężczyźni chętnie sięgają po modele wykonane z dzianiny, które tworzą zgrany duet z casualowymi koszulami. Nutę vintage wnoszą do kompozycji pozycje zapinane na guziki. Natomiast fashionistki, kreując casualowe zestawienie, nie stronią od kamizelek wykonanych z naturalnego lub sztucznego futra. Zarówno pierwsze, jak i drugie nadają stylizacji awangardowy charakter i podkreślają wysublimowany kobiecy gust. Pełnią też funkcję praktyczną. Podczas chłodnych dni idealnie zastępują swetry lub marynarki. Kamizelki wykonane z zamszu to z kolei rozwiązanie, którego nie może zabraknąć w szafie kobiet oraz mężczyzn lubiących country. Znakomicie łączą się z flanelowymi, kraciastymi koszulami oraz boyfriendami. Kiedy zaś pogoda za oknem staje się coraz bardziej kapryśna, trendsetterzy i miłośniczki mody chętnie wybierają ocieplane, pikowane kamizelki stanowiące świetną alternatywę dla kurtek. Wiele z nich wyposażonych jest w kaptur, który rewelacyjnie sprawdza się podczas deszczowej i wietrznej aury.