Białe kapelusze

  1. Kobiety
   1. Akcesoria
   2. Odzież
  2. Mężczyźni
   1. Akcesoria

  Biały kapelusz — praktyczny i modny dodatek na słoneczne dni

  Biały kapelusz to zwieńczenie niejednej stylizacji. Ten odporny na zmienne trendy dodatek znakomicie sprawdza się zarówno w męskiej, jak i w damskiej szafie. Białe kapelusze mają nie tylko walory estetyczne, lecz także praktyczne. Biel znakomicie odbija światło słoneczne, dzięki czemu białe nakrycia głowy są dużo bardziej komfortowe w noszeniu i nie nagrzewają się tak, jak ciemne kapelusze. Poza tym, biel jest bardzo uniwersalna i pasuje praktycznie do wszystkiego. W tym aspekcie jest znakomitą alternatywą dla czerni. Czarny kapelusz na jesień i zimę, a biały na lato? To znakomity sposób na to, by bez względu na pogodę mieć w swojej szafie nakrycie głowy, które pasuje do wielu różnorodnych zestawień. Ponadto, biały kapelusz, podobnie jak czarne nakrycie głowy nigdy nie wychodzi z mody. Czy można oczekiwać czegoś więcej?

  Jak nosić biały kapelusz?

  Białe kapelusze występują w wielu odsłonach. Jedną z najpopularniejszych z nich jest oczywiście biały kapelusz słomkowy. Bardzo często posiada on kontrastujące kolorystycznie elementy takie jak taśmy lub inne detale. Biały kapelusz słomkowy mogą swobodnie nosić zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Damskie modele bardzo często posiadają szerokie rondo, które sprawia, że to nakrycie głowy staje się jeszcze bardziej efektownie. Dodając biały kapelusz do nawet najprostszej stylizacji, łatwo jest uzyskać przyciągający spojrzenia image. Białe kapelusze słomkowe znakomicie pasują do męskiego stylu preppy. Świetnie skrojone szorty, casualowa koszula lub koszulka polo oraz mokasyny i biały kapelusz to sprawdzona recepta na efektowny look nawet w upalne dni. Oprócz słomkowych kapeluszy w ostatnich sezonach bardzo dużą popularność zyskały też białe kapelusze wykonane z tkaniny, znane jako tzw. bucket hats. Wyróżniają się spadzistym i dość wąskim w stosunku do głównej części kapelusza rondem. To znakomite uzupełnienie wszelkich casualowych i sportowych stylizacji. Tego typu białe kapelusze wyróżniają się bardzo uniseksowym charakterem.

  Jak dbać o biały kapelusz?

  Biel jest piękna, lecz szybko zdradza ewentualne zabrudzenia. Można jej to jednak szybko wybaczyć, gdy przekonamy się, jak wiele potrafi zrobić dla naszego wizerunku. Aby uniknąć problematycznych plam, wszelkie zabrudzenia warto usuwać na bieżąco. Ponadto, dobrze jest używać dopasowanych do rodzaju materiału detergentów. Białe kapelusze lepiej jest czyścić ręcznie, a do pralki nie powinno się wrzucać zwłaszcza słomkowych nakryć głowy.

  1. 1
  2. Strona 1 / 3
  3. 3