Czarne marynarki damskie

Czarne marynarki damskie

Czarne marynarki damskie to jedne z tych ubrań, bez których trudno sobie wyobrazić kobiecą garderobę. Dzięki swojej wszechstronności pasują praktycznie na każdą okazję.

Siła klasyki, czyli czarne marynarki damskie

Czerń to barwa o ponadczasowym wymiarze. Ubrania w tym kolorze są jednymi z najbardziej eleganckich, a jednocześnie najprostszych w stylizowaniu. Regułę tę potwierdza także czarna marynarka, którą można nosić nie tylko jako część biznesowych stylizacji, lecz także jako element codziennych outfitów. Czarne marynarki damskie pojawiają się w wielu odsłonach, dzięki czemu łatwo można znaleźć model, który spełni nasze oczekiwania. Od tych o klasycznej długości aż po przedłużane surduty, które dzięki swojemu fasonowi mogą w sezonie przejściowym zastąpić klasyczny płaszcz lub trencz, czarne marynarki damskie stanowią niewyczerpane źródło inspiracji. Warto rzucić okiem zarówno na fasony jednorzędowe, jak i na dwurzędowe. Pamiętajmy jednak, że zgodnie z kanonami mody, te ostatnie zawsze nosimy zapięte. Wbrew pozorom, nie wszystkie marynarki i żakiety damskie posiadają guziki — niektóre kroje są ich zupełnie pozbawione. Ich minimalistyczny look spodoba się nie tylko zwolenniczkom prostoty, lecz także tym kobietom, które poszukują czarnej marynarki, która nie będzie odwracać uwagi od reszty stroju.

Jak nosić czarne marynarki damskie?

W kolekcjach projektantów można znaleźć wiele propozycji czarnych marynarek i żakietów. Choć współczesna moda pozwala nam na sporą swobodę, warto stosować się do reguły, że w biurowych stylizacjach wykorzystujemy jedynie marynarki biznesowe, chyba że nie obowiązuje nas ścisły dress code. Po godzinach możemy zapomnieć o ścisłych zasadach i tworzyć różnorakie outfity oparte właśnie na czarnej marynarce. Ulubione jeansy, bawełniana koszulka, skórzany pasek oraz botki na obcasie to wszechstronny zestaw, który sprawdzi się zarówno podczas spotkania z przyjaciółkami, jak i randki w niezobowiązującym otoczeniu. Czarną marynarkę damską możemy wykorzystać również wieczorem, łącząc ją z koktajlową sukienką i szpilkami.

Wybrane filtry:

  1. Czarny
  1. 1
  2. Strona 1 / 3
  3. 3