Rajstopy & skarpety

1082 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 23
  3. 23
  1. 1
  2. Strona 1 / 23
  3. 23

Rajstopy & skarpety

Czy rajstopy albo skarpety mogą być decydującym elementem stylizacji? Być może nie będą to (raczej) jej trzonem, ale na pewno mogą wskazywać na jej charakter i odpowiednio ją "podkręcać", zachowując przy tym wiele subtelności.

Rajstopy i skarpety - ważne jest też to, czego nie widać

Projektanci i marki modowe dbają, aby ich kolekcje były kompletne od A do Z. Dlatego też nie może w nich zabraknąć również takich akcesoriów, jak skarpety czy rajstopy. Wiodące marki na pierwszym miejscu stawiają na staranne wykonanie, perfekcyjne dopracowanie detali i materiały najwyższej jakości, w szczególności te naturalne i pochodzące z etycznych źródeł. Te wszystkie atuty stanowią o sukcesie danej marki, a wielbiciele mody, czy po prostu te osoby, które lubią świetnie wyglądać od stóp do głów, doceniają takie gesty. Wiadomo, że tajemnica udanej stylizacji tkwi w szczegółach, dlatego też wybór skarpetek nie może być zupełnie przypadkowy. W przypadku tak osobistych elementów garderoby, jak rajstopy lub skarpetki czy stopki, należy postawić nie tylko na design, ale również na zdrowie i komfort stóp. Ważny jest więc dobór tkanin i elastyczność. Najbardziej optymalnym wyborem jest bawełna mieszana z dodatkiem strechu, dzięki któremu skarpetki będą bardziej wygodne. Dobór materiałów jest też kluczowy pod kątem przegrzania stóp, szczególnie jeśli prowadzimy dynamiczny tryb życia lub uprawiamy jakieś sporty.

Dobry wybór rajstop i skarpetek na co dzień

Najlepsze będą skarpety uniwersalne, to znaczy takie, które będą dobrze komponować się zarówno ze strojem sportowym, jak i jeansami lub spodniami materiałowymi spod znaku smart. Rozsądnym rozwiązaniem jest dobór stonowanych, uniwersalnych barw - czernie, różne odcienie szarości, subtelne poprzeczne paski czy delikatny deseń geometryczny są zawsze na czasie. Do niskich trampek, tenisówek albo balerinek najlepszym pomysłem są niewidoczne krótkie skarpety, czyli stopki.