Fioletowa spódnica

Fioletowa spódnica

Od delikatnych odcieni lila, poprzez purpurę, na intensywnym, ciemnym przypominającym granat kończąc - fiolet niejedno ma imię. To kolor, który docenią przede wszystkim miłośniczki wysublimowanej elegancji. O tym, że niesie wiele ciekawych inspiracji modowych świadczy chociażby fakt, że fioletowe spódnice nie schodzą z wybiegów, prezentując się na nich w każdym sezonie.

Fioletowe spódnice - elegancja w wielu odsłonach

Fioletowe spódnice sprawdzą się przede wszystkim w oficjalnych, eleganckich stylizacjach. Są doskonałym rozwiązaniem do biura. Pozwalają przełamać monotonny, korporacyjny dress code nutą kobiecości i elegancji. Stanowią znakomitą alternatywę dla popularnej czerni i szarości. Świetnie prezentują się w wydaniu ołówkowym i rozkloszowanym. Warto jednak pamiętać o tym, aby sięgać po rozbielone odcienie fioletu. Ich atutem jest nie tylko ponadczasowy szyk, ale to, że doskonale łączą się z różnymi kolorami. Jasną fioletową spódnicę można więc zestawić z elegancką białą lub szarą koszulą. Efektownie będzie prezentować się także w połączeniu z barwą kremową. Na tym jednak nie koniec możliwości, jakie niesie fioletowa spódnica. Modele w nasyconych kolorach świetnie sprawdzają się podczas wieczorowych imprez - rodzinnych uroczystości, wypadów do klubu czy prywatek u znajomych. Kobiety, które nie boją się wyróżnić w tłumie, mogą sięgnąć po intensywną purpurę, zaś miłośniczki zachowawczego szyku powinny przyjrzeć się ciemnym odcieniom fioletu - również tym dekorowanym printem. Warto przy tym pamiętać, że podczas imprez po zachodzie słońca najlepiej prezentują się fioletowe spódnice midi lub mini. To rozwiązania, które tworzą zgrane duety z koronkowymi lub szyfonowymi bluzkami. Śmiało można też zestawić je ze srebrnym lub złotym topem. W tym ostatnim przypadku należy jedynie pamiętać, aby dodatki ograniczyć jedynie do cienkiej bransoletki oraz gładkich butów na wysokim obcasie i niewielkiej torebki na łańcuszku.

Fioletowa spódnica - zasady pielęgnacji

Fioletowe spódnice zwykle nie nastręczają problemów w pielęgnacji. Warto jednak uważnie czytać informacje zawarte na metkach, aby móc cieszyć się ich elegancją przez długi czas. Większość modeli można prać w pralce, pamiętając jedynie o tym, aby temperatura nie przekraczała 40 stopni Celsjusza. Dzięki temu można łatwo zapobiec blaknięciu koloru i rozciąganiu się włókien materiału. Do prania można stosować łagodne płyny, zapobiegające powstawaniu zacieków, szczególnie na ciemnych spódnicach w kolorze fioletu. O ile to możliwe, warto zrezygnować z wirowania. Pozostawiając spódnicę aby obciekła, łatwo zapobiec powstawaniu zagnieceń. Nie można przy tym zapominać, że modele wykonane z bardzo delikatnych tkanin - atłasu czy jedwabiu lepiej oddać pod opiekę profesjonalistom.