Spódnice do pracy

41 wyników

Sortuj według:

Spódnice do pracy – biznesowy must have

Spódnice do pracy pozwalają na łatwe i efektywne kreowanie profesjonalnego wizerunku. Udowadniają, że aktywna zawodowo kobieta nie musi wzorować się na męskiej modzie biznesowej i sięgać wyłącznie po spodnie i dopasowane do nich marynarki. Spódnice biznesowe pozwalają zachować fachowy image, a przy tym subtelnie podkreślić swoją kobiecość. Spódnice do pracy rządzą się jednak pewnymi zasadami ściśle związanymi z biznesowym dress codem. Po pierwsze, biznesowe spódnice nie powinny być zbyt krótkie. W pracy nie nosimy więc długości mini, choć niekiedy dopuszczalne są spódnice przed kolano. Nie powinny być one jednak krótsze niż spódnice o długości włoskiej, czyli sięgające na szerokość trzech palców przed kolano. Po drugie, spódnice do pracy nie powinny być zbyt ekstrawaganckie. W cenie są więc stonowane fasony, pozbawione awangardowych elementów takich jak na przykład krzykliwe wzory czy też obfite falbany. Jednak warto też wspomnieć, że i od tej zasady zdarzają się wyjątki. Niektóre branże pozwalają bowiem na pełną dowolność i swobodę w ubiorze w godzinach pracy.

Spódnice do pracy – sposób na modny i profesjonalny image

Spódnice do pracy to zwykle modele o kroju ołówkowym, który świetnie podkreśla figurę. Zwykle ołówkowe spódnice do pracy sięgają tuż przed lub za kolano. Absolutnym klasykiem spódnicy biznesowe jest czarna spódnica ołówkowa. Tego typu spódnica do pracy oferuje ogromną wszechstronność stylizacyjną. Absolutnym klasykiem jest zestawienie jej z białą bluzką, czarnym żakietem i skórzanymi czółenkami na obcasie, lecz można z powodzeniem nosić ją także i w innych połączeniach, również tych wykorzystywanych po godzinach. Ciekawą alternatywą dla klasycznej czarnej spódnicy do pracy będzie fason wykonany ze skóry. Tego typu manewr sprawi, że cała stylizacja nabierze jeszcze bardziej wyrazistego charakteru. Poszukując spódnicy do pracy, warto też zwrócić uwagę na modele w innych kolorach, które powszechnie kojarzą się z biurowym dress codem. Ponadto, można także rozważyć biznesowe spódnice ozdobione stonowanymi deseniami, takimi jak chociażby tradycyjna krata czy też prążki.

Spódnice do pracy – styl na wiele kolejnych sezonów

Spódnice do pracy są łatwe w pielęgnacji, ponieważ większość modeli można z powodzeniem prać w pralce. Zawsze jednak najpierw dobrze jest dokładnie zapoznać się ze wskazówkami zawartymi przez producenta na metce. Dzięki temu każda spódnica do pracy zachowa swój nienaganny wygląd przez wiele kolejnych sezonów.