Spódnice ołówkowe

27 wyników

Sortuj według:

Spódnice ołówkowe

Według wielu kobiet spódnice ołówkowe są zawsze modne, dodatkowo każda kobieta wygląda w nich wyjątkowo dobrze. Klasyczny, prosty krój oraz długość do kolan sprawiają, że spódnice ołówkowe są często traktowane jako obowiązkowy element wizerunku kobiety biznesu, choć można je nosić także przy innych okazjach.

Spódnice ołówkowe – wersja biznesowa do pracy

Spódnice ołówkowe w wersji biznesowej to spódnice uszyte z jednolitej tkaniny, zwykle w kolorze granatowym, ciemnoszarym lub czarnym. Zdarza się, że niektóre marki szyją je z tkanin ozdobionym prążkami w kontrastowym kolorze lub sięgają po tkaniny ozdobione regularnym, geometrycznym nadrukiem. Najbardziej klasyczne spódnice ołówkowe wykończone są niewielkim pasem, czasem także posiadają szlufki na modny skórzany pasek, który podkreśla stylowość spódnicy. Prosty fason spódnicy, która bardzo często jest pozbawiona kieszeni, widać również w jej wykończeniu. Dodatkowe pionowe przeszycia, które lepiej dopasowują spódnicę do sylwetki, proste wykończenie dołu lub sięgnięcie po symetrycznie umieszczone rozcięcia to kilka dość typowych krawieckich wykończeń, jakie posiada spódnica ołówkowa. Bardzo często kobiety noszą spódnice ołówkowe z marynarkami lub żakietami, uszytymi z tkaniny o podobnej grubości i kolorze. Samą spódnicę można także nosić z białą koszulą lub bluzką o prostym kroju, który podkreśli jej uniwersalny charakter.

Nie każda spódnica ołówkowa ma ten sam krój

Mimo podobnego kroju, spódnice ołówkowe mogą się nieznacznie różnić. Choć większość z nich jest idealnie dopasowana do sylwetki, to niektórzy projektanci tworzą klasyczne spódnice lekko rozszerzane u dołu. Taki krój pozwala na sięganie po spódnicę także w czasie wolnym ze względu na bardziej uniwersalny krój spódnicy. W niektórych modelach marki odzieżowe wykorzystują modne trendy sportowe. Stąd popularność spódnic ołówkowych z wiązaniem w talii czy uzupełnionych o kieszenie. Sportowy charakter takiej spódnicy może również podkreślać nieco luźniejszy krój, choć sama spódnica jest nadal spódnicą o długości midi. Także pozornie standardowe spódnice ołówkowe o biznesowym kroju mogą zaskakiwać modnym wykończeniem. Coraz częściej pojawiają się na nich dodatkowe pionowe przeszycia, które nie tylko dopasowują spódnicę do sylwetki, ale również podkreślają jej uniwersalny fason. Część z tych przeszyć wykorzystuje modną nadal asymetrię.