Jesienne sukienki na wesele

37 wyników

Sortuj według:

Sukienki na wesele jesień

Sukienki na wesele jesienią powinny być nie tylko szykowne, lecz także nieco cieplejsze niż zwiewne letnie kreacje. Jak dobrać sukienkę na tę szczególną okazję?

Sukienki na wesele jesienią

Sukienki na wesele i jesień to dobrane połączenie. Jesienna aura pozwala nie martwić się o upały i dopasować kreację wyłącznie do swoich modowych preferencji. Większość imprez weselnych i tak odbywa się pod zadaszeniem, więc nie trzeba uwzględniać w planach przelotnych opadów. Z nimi pomoże uporać się dopasowany do sukienki lekki płaszcz oraz elegancka parasolka. Jakie zatem sukienki na wesele jesienią wybrać? Wszystko zależy przede wszystkim od charakteru wesela. Przyjęcie rozpoczynające się w godzinach popołudniowych to świetny pretekst do tego, by pochwalić się efektowną kreacją koktajlową o długości midi. Jeśli jednak wiemy, że weselna impreza będzie miała bardziej oficjalny, balowy charakter, to wówczas lepiej wybrać suknię sięgającą prawie do samej ziemi. Ważne jednak, by długie sukienki na wesele jesienią nie blokowały ruchów i pozwalały na swobodne poruszanie się po tanecznym parkiecie.

Jaki kolor sukienki na wesele jesienią będzie najlepszy?

Jesienna paleta barw to przede wszystkim nasycone śliwki, głębokie czerwienie, butelkowe zielenie i inne ultratwarzowe kolory inspirowane barwami kamieni szlachetnych. Jednak nie oznacza to, że sukienki na wesele i jesień muszą dyktować konkretny wybór barw. Równie dobrze można zdecydować się także na inne opcje — na przykład neonowe kolory lub pastelowe odcienie. W grę wchodzą nawet czarne sukienki na wesele — jesień lubi czerń, a jeśli wiemy, iż panna młoda nie ma nic przeciwko tej barwie, to możemy śmiało wybrać właśnie małą czarną.

Jak stylizować sukienki na wesele jesienią?

Sukienki na wesele jesienią wymagają odpowiednio dopasowanych akcesoriów. Kluczową rolę odgrywa tu też makijaż i fryzura. Jednak najpierw warto w pełni ustalić weselny outfit. Przyjęcie można zacząć w szpilkach, lecz warto mieć także w pogotowiu parę balerin lub butów na niższym obcasie — po wielu godzinach tańca nawet najwygodniejsze szpilki mogą stać się uciążliwe. Sukienki na wesele jesienią potrzebują dopełnienia także w formie niewielkiej torebki. W tej roli sprawdzi się kopertówka lub niewielka listonoszka, która pozwoli mieć przy sobie najbardziej niezbędne przedmioty.