Sukienki lat 60.

185 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 4
  3. 4
  1. 1
  2. Strona 1 / 4
  3. 4

Sukienki lat 60.

Lata 60. XX wieku to niezwykle ciekawy czas zarówno dla szeroko rozumianego rozwoju, jak również kultury i mody. Nie dziwi więc, że fasony sprzed dekad do dziś cieszą się uznaniem zarówno pośród projektantów mody miejskiej, jak również w eleganckim wydaniu. Kwintesencją kobiecego stylu są sukienki lat 60., urzekające kolorami i fasonami. Dostępne w wielu wariantach długości i przed laty, i dziś pozwalają tworzyć intrygujące połączenia.

Sukienki lat 60. świetnie leżą na ciele, ukrywając niedoskonałości

Kolorowe lata 60. minionego stulecia nie ograniczały restrykcyjnymi dietami i nadmiernym zamiłowaniem do zdrowego trybu życia. I taka też była ówczesna moda, skierowana nie tylko do dziewcząt i kobiet o idealnych kształtach. Także współczesne spódnice i sukienki inspirowane latami 60. świetnie leżą na ciele, podkreślając atuty i w subtelny sposób retuszując ewentualne niedoskonałości. Trapezowe sukienki lat 60. bez wcięcia w pasie tuszują zbędne centymetry w okolicach bioder i pośladków. Dłuższe zakrywają mniej zgrabne łydki, zaś krótsze pozwalają pochwalić się pięknymi nogami. Wzorcowym przykładem są sukienki pin up girl, dostępne nie tylko w rozmiarze XS, S czy M, ale też L i XL. Sukienki pin up wybierane były i przez ikony kultury popularnej, i przez zwykłe dziewczęta. Dziś też rozkloszowane sukienki z odsłoniętymi ramionami i plecami prezentują się znakomicie, również dzięki gustownym dodatkom, jak falbanki i kokardki.

Lata 60. minionego wieku to zróżnicowana kolorystyka

Wciąż uznaniem cieszyły się sukienki czarne, szare, beżowe i białe, ale też coraz większą popularność zyskiwały pastelowe barwy i soczyste odcienie czerwieni. Sukienki lat 60. inspirowane czasami dzieci-kwiatów i pierwszych lotów kosmicznych to również intrygujące do dziś połączenie bieli i czerni. Biała sukienka w czarne grochy urzeka wdziękiem do dziś. Możliwości, jak wykorzystać urok lat 60., jest wiele więcej. Nasze propozycje dobrze jest potraktować nie jako lekcję historii współczesnej, lecz jako inspirację.