Sukienki dżersejowe

6 wyników

Sortuj według:

Sukienki dżersejowe

Sukienki z dżerseju nigdy nie wychodzą z mody. Wygodny fason sukienki, przyjemny w dotyku materiał, z jakiego ją uszyto oraz zróżnicowana długość sukienek sprawiają, że sukienki dżersejowe są idealnym strojem na czas wolny, choć równie często wybierane są jako eleganckie sukienki wizytowe.

Siła sukienek z dżerseju tkwi w ich uniwersalnym kroju

Najczęściej po miękki dżersej kobiety sięgają, gdy potrzebują wygodnej sukienki do noszenia w czasie wolnym. Krój oversized czy delikatnie układające się na sylwetce modele sukienek o długim spódnicowym dole to najczęściej wybierane sukienki dżersejowe. Co ciekawe dżersej jest wybierany równie często także w przypadku modnych sukienek o wygodnym fasonie dla dziewczynek, także tych najmłodszych. Sukienki letnie, także dziecięce, mają zwykle krótki rękaw lub nie mają go wcale, pod szyją mają uniwersalny okrągły dekolt, a ich dół ozdobiły rzędy falbanek i modnych przeszyć.

Sukienki dżersejowe nadają się też do pracy

Dżersej coraz częściej jest wykorzystywany do uszycia sukienek koktajlowych oraz biznesowych do pracy. Jako sukienki dla zapracowanych kobiet sukienki z dżerseju są zwykle w stonowanych kolorach, bardzo często mają taliowany krój, choć nie przylegają zbyt mocno do sylwetki. Dodatkowy pasek w pasie, obniżona talia czy pojedyncze falbanki zdobiące dół takich sukienek to najczęściej wykorzystywane rozwiązania, które podkreślają biznesowy charakter sukienek. Równie często dżersej jest używany do uszycia eleganckich sukienek koktajlowych. Takie sukienki podkreślają atuty sylwetki, a projektanci chętnie w nich stosują dżersej o różnych fakturach i dodatkowe zdobienia, umieszczone na samej sukience. Najmodniejsze sukienki dżersejowe, które chętnie są wybierane jako eleganckie sukienki wizytowe, to sukienki z rozszerzonym spódnicowym dołem, które w talii mają efektowne wiązania.