Fioletowe sukienki wieczorowe

36 wyników

Sortuj według:

  1. Sommerfest DOB

Fioletowe sukienki wieczorowe

Fioletowe sukienki wieczorowe od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością i skutecznie opierają się zawirowaniom modowych trendów. Z jednej strony są bardzo kobiece, z drugiej zaś pozwalają przełamać hegemonię czerni, zapewniając przedstawicielkom płci pięknej elegancki i jednocześnie nieszablonowy look.

Fioletowe sukienki wieczorowe to kwintesencja elegancji

Fiolet to jedna z najbardziej tajemniczych barw. Przed wiekami była zarezerwowana wyłącznie dla osób piastujących wysokie stanowiska społeczne, w tym dla królów i przedstawicieli duchowieństwa. Mimo upływu lat nie straciła swojego wyjątkowego wyrazu i do dziś jest kojarzona z luksusem i wytwornością. Z tego względu fioletowe sukienki wieczorowe znakomicie wpisują się w podniosłe uroczystości. Można je wybrać zarówno na rodzinną imprezę czy jubileusz, jak również premierowy spektakl w teatrze, szykowny bal bądź korporacyjny bankiet. Nie można przy tym zapominać, że fioletowe sukienki doskonale współgrają z dodatkami w różnych kolorach. Rewelacyjnie prezentują się w towarzystwie akcesoriów w odcieniach bieli, szarości i beżu. Wyśmienicie podkreślają urok srebrnej lub złotej biżuterii.

Różne odcienie fioletowych sukienek na wieczór

Wybierając fioletowe sukienki wieczorowe, warto pamiętać, że barwa ta występuje w wielu wariantach odcieni. Miłośniczki elegancji, które lubią zachowawczą prezencję mogą sięgnąć po ciemne, nasycone tonacje z granatowymi refleksami. Znakomicie w tej kwestii sprawdzą się kreacje uszyte ze szlachetnych, lekko połyskujących tkanin, w tym z tafty, atłasu, aksamitu czy jedwabiu. Kobiety, które nie boją wyróżnić się w tłumie powinny z kolei przyjrzeć się śliwkowym odcieniom fioletu. Co ważne, jest to barwa, która świetnie komponuje się z każdym typem urody. Dla przedstawicielek płci pięknej lubiących przykuwać wzrok otoczenia niezastąpione będą sukienki w odcieniach purpury - wyraziste i bardzo kobiece. Natomiast podczas uroczystości odbywających się w sezonie wiosenno-letnim do głosu dochodzą pastele. W tej kwestii niezrównane okażą się delikatne liliowe kreacje wykonane ze zwiewnych tkanin i dopełnione wstawkami transparentnej tkaniny.