Sukienki wieczorowe długie

934 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 20
  3. 20
  1. Sommerfest DOB
  1. 1
  2. Strona 1 / 20
  3. 20

Sukienki wieczorowe, długie

Na wieczorowych przyjęciach obowiązują bardzo określone zasady co do ubioru. Uroczyste długie sukienki wieczorowe, które coraz częściej są dostępne jako sukienki uszyte z lekkich tkanin w delikatnym odcieniu, są idealnym wyborem dla kobiet, poszukujących eleganckich sukienek na tego rodzaju przyjęcia.

Długie sukienki wieczorowe łączy nie tylko długość

Wielu projektantów decyduje się na długie sukienki wieczorowe z dopasowanym do sylwetki gorsetem, który jest podkreślony przez zwiewnie układający się dół sukienki. Bardzo często łączy się w nich materiały na zasadzie kontrastu. Przy lekkim dole, który może być uszyty z przezroczystego tiulu czy szyfonu, sięga się po koronkowe gorsety, obowiązkowo podszyte jednolitym materiałem. Czasem taka góra uszyta jest z czarnej koronki, której efektowność podkreśla się materiałem w kolorze spódnicowego dołu sukienki. W najmodniejszych sukienkach górę i dół sukienki oddziela się wykorzystując czarne wstawki z materiału. Także w sukienkach wieczorowych stosuje się asymetrię, która można znaleźć nie tylko w nierównym dole sukienki. Sukienka na wieczorowe przyjęcia może mieć także bardzo zróżnicowany krój. Zwykle wśród takich sukienek przeważają modele z dopasowaną górą i rozszerzanym dołem. Popularne są także sukienki wzorowane na antycznych tunikach z charakterystycznym dekoltem czy sukienki taliowane, podkreślające sylwetkę kobiety.

Sukienka wieczorowa to sukienka w wielu kolorach

Miłośniczki klasycznej czerni mogą się zdecydować na długą sukienkę wieczorową, w której górę sukienki i jej dół rozdziela wiązany pas. Wśród sukienek przeważają kolory pastelowe oraz nasycone odcienie granatu czy butelkowej czerwieni. Z myślą o kobietach, które poszukują sukienki wieczorowej na lato, projektanci sięgają tkaniny ozdobione nieco rozmytym motywem kwiatowym. Klasyczna sukienka wieczorowa jest sukienką na ramiączkach, w niektórych modelach stosuje się jedynie dopasowany do sylwetki gorset lub pojedyncze ramiączko ozdobione aplikacją kwiatową, wpisujące się w modną asymetrię. Sukienki wieczorowe mogą także zwracać uwagę bogatymi zdobieniami, tak charakterystycznymi dla sukienek sylwestrowych. Błyszczące cekiny i koraliki najczęściej wykorzystuje się do zdobienia góry sukienki, jednak można je również spotkać w sukienkach, wzorowanych na sukienkach tancerek. Niektóre sukienki szyje się z błyszczącej tafty, która może się mienić różnymi barwami, w zależności od oświetlenia.