1. Kobiety
   1. Akcesoria
   2. Odzież
  2. Mężczyźni
   1. Odzież
  3. Dzieci
   1. Odzież

  Szara kurtka

  Szara kurtka nie powinna kojarzyć się z pospolitością i nudą! Jedną z jej największych zalet jest to, że pasuje prawie do wszystkiego, poza tym można ją założyć zarówno wtedy, gdy chce się wyjść na spacer, jak i szykując się do pracy. Skórzane, casualowe i eleganckie szare kurtki to propozycja dla tych, którzy lubią inwestować w odzież, która po prostu zawsze okazuje się niezawodna.

  Komu pasuje szara kurtka?

  Szare kurtki są chętnie wybierane przez osoby w każdym wieku. Chyba mało kto nie miał w swoim życiu przynajmniej kilku szarych kurtek, które idealnie sprawdzały się w różnych sytuacjach. Jednak, aby być zadowoloną lub zadowolonym z wybranego modelu, trzeba zwrócić uwagę na kilka jego cech. Nie można nie wziąć pod uwagę tego, że gama szarości jest naprawdę spora. Bardzo jasna, nawet lekko srebrzysta szarość jest bardzo elegancka i idealnie pasuje osobom o jasnej karnacji i delikatnej urodzie. Szykownie prezentują się też ciemne, intensywne, które można nawet pomylić z czernią. Wełniana, klasycznie skrojona kurtka to dobra alternatywa dla płaszcza - jest równie elegancka. Szyku można zadać także w szarej kurtce ze sztucznego futra, która jest hitem sezonu.

  Bezpretensjonalna i zawsze na czasie

  Kto nie lubi modowych eksperymentów, a do tego ceni komfort i nie znosi marznąć w zimie, łaskawie spojrzy na puchową lub watowaną szarą kurtkę z pikowaniem lub parkę. Mężczyźni często wybierają proste modele sięgające bioder, z kolei kobiety najchętniej zaopatrzyłyby się w modele o różnej długości. Te krótsze mają bardziej sportowy charakter, natomiast sięgające przed kolano lub dłuższe szare kurtki są idealne na silne mrozy. Warto pamiętać, że krótkie szare kurtki można zestawiać ze stonowanym lub jaskrawym dołem, nie obawiając się o optyczne zaburzenie proporcji ciała. Te dłuższe najlepiej łączyć ze spodniami lub spódnicą w subtelniejszych kolorach. Kto szuka projektu z nutką awangardy, powinien przyjrzeć się modelom ze zwierzęcym deseniem lub z połyskującego materiału. Dzięki odrobinie wyobraźni można stworzyć naprawdę nietuzinkowe stylizacje z szarą kurtką w roli głównej.

  1. 1
  2. Strona 1 / 7
  3. 7