BARBARA SCHWARZER

   Barbara Schwarzer

   Idealnie skrojone sukienki i damskie płaszcze, które podkreślają atuty sylwetki to główne rodzaje ubrań, jakie z myślą o modnych kobietach projektuje marka Barbara Schwarzer. Naturalne materiały, bardzo często z dodatkiem specjalnych włókien, idealny fason dopasowany do sylwetki to główne cechy, jakimi się charakteryzują ubrania zaprojektowane przez markę z Düsseldorfu.

   Barbara Schwarzer to marka dla eleganckich kobiet

   Wśród jej ubrań znaleźć można zarówno doskonale skrojone sukienki koktajlowe, jak i klasyczne białe bluzki, których uniwersalny fason ozdobiono kobiecymi falbankami i marszczeniami. Projektanci marki często sięgają po dość nieoczywiste połączenia. Z miękkiej dzianiny stworzyli klasyczny płaszcz, który zyskuje dzięki modnym wzorom. Klasyczny garnitur w wersji marki to zarówno skórzane spodnium, w którym pojawiają się matowe wykończenia, jak i lekko nabłyszczany garnitur, który można nosić zamiast wieczorowych kreacji. Duże znaczenie dla podkreślenia stylu ma również dobór przemyślanych okryć wierzchnich. Barbara Schwarzer oferuje dopasowane do sylwetki płaszcze z ukrytym zapięciem, choć w wersji bardziej nowoczesnej proponuje również klasyczne ponczo czy pulower z szalowym kołnierzem. Wiele ubrań powstaje w ramach modowych serii, dzięki czemu sukienka czy bluzka zawsze pasują do płaszcza czy żakietu, dostępnych jako ubrania z podobnym wykończeniem.

   Wyrazista kolorystyka projektów Barbara Schwarzer

   Tym, co wyróżnia ubrania tej marki, jest również stonowana kolorystyka. Większość ubrań jest albo jednolita, albo co najwyżej łączy w sobie klasyczną biel i czerń. Z tego powodu sukienki wieczorowe i koktajlowe, jakie marka proponuje swoim klientkom, najczęściej są sukienkami czarnymi. Stonowana kolorystyka nie oznacza, że ubrania są nudne. W kreacjach wieczorowych przeważają błyszczące cekiny i aplikacje, naszyte w dość zaskakujących miejscach. Projektanci marki równie chętnie sięgają po asymetrię, wykorzystując ją zarówno do podkreślenia dekoltu sukienki, jak i stosując ją do wykończenia przodu żakietu czy płaszcza. Ubrania mają się miękko układać na sylwetce, dlatego do uszycia sukienek czy bluzek wykorzystuje się tkaniny naturalne, czasem także z domieszką innych włókien. Dzięki temu kobieca sylwetka jest pięknie podkreślona, a same ubrania - odpowiednio wyeksponowane.