Jack Wolfskin - kolekcja 2022

1 wyników

Sortuj według:

Jack Wolfskin – kultowa marka wśród fanów outdooru

Jack Wolfskin to marka założona w 1981 roku w Niemczech przez Ulricha Dausiena. Brand od początku kierował się zasadą, by tworzyć projekty zapewniające maksimum komfortu i funkcjonalności entuzjastom natury. Ubrania i sprzęt marki miały dawać poczucie bezpieczeństwa oraz gwarantować wygodę nawet w najtrudniejszych warunkach. Tak jest zresztą do tej pory – propozycje brandu spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających kobiet i mężczyzn ceniących aktywność na zewnątrz. Na tym jednak nie koniec. Jack Wolfskin dba o środowisko, stawiając na zrównoważoną produkcję i starannie wybierając wykorzystywane technologie. Dzięki temu możesz cieszyć się znakomitą jakością i trwałością odzieży marki, a także przyczyniać się do troski o naturę. Takie podejście znakomicie wpisuje się w misję tej niemieckiej marki, która w odpowiedzialny sposób podchodzi do tworzenia funkcjonalnej odzieży outdoorowej.

Na jakie produkty Jack Wolfskin warto zwrócić uwagę?

W kolekcjach niemieckiej marki Jack Wolfskin znajdziesz projekty, które spełniają wymagania miłośników outdoorowych aktywności. Nie oznacza to jednak, że jeśli spędzasz większość czasu w mieście, nie możesz cieszyć się jej funkcjonalnymi propozycjami. Wręcz przeciwnie! Funkcjonalna odzież zaprojektowana z myślą o czasie spędzanym z dala od cywilizacji z powodzeniem sprawdzi się także w miejskiej dżungli. Wśród flagowych produktów brandu znajdziesz na przykład kurtki Jack Wolfskin. To propozycje odpowiednie na wiosnę, jesień czy chłodne letnie dni, a także okrycia wierzchnie przystosowane do niskich, zimowych temperatur. Od kurtek typu softshell po modele puchowe - takie projekty będą stanowić niezawodne towarzystwo podczas kapryśnej pogody w mieście, a także na górskich szlakach czy w czasie trekkingu. Z powodzeniem połączysz więc je z jeansami i golfem lub chinosami oraz koszulą. Oprócz okryć wierzchnich ważnymi elementami kolekcji marki Jack Wolfskin​ są koszulki. Modele z długim lub krótkim rękawem wykorzystasz podczas weekendowych wypadów za miasto, a także intensywnych treningów. Zestawisz je na przykład z szortami funkcyjnymi, które również dostępne są w kolekcjach tej niemieckiej marki. Świetnie sprawdzą się ponadto w warstwowych strojach.

Ekologia pełną parą - poznaj materiały wykorzystywane przez Jack Wolfskin

Jack Wolfskin to marka przyjazna naturze nie tylko z założenia. Brand stosuje innowacyjne rozwiązania, dzięki którym wpływ na środowisko naturalne związany z produkcją jest w dużej mierze zredukowany. Jak to możliwe? Między innymi dzięki rezygnacji ze stosowania szkodliwych substancji takich jak fosfor czy jego pochodne, które wciąż wykorzystywane bywają do impregnacji funkcjonalnej odzieży. Marka zadbała także o nowatorskie technologie barwienia tkanin, dzięki którym można wykorzystywać mniej chemikaliów. Do najważniejszych działań podejmowanych przez Jack Wolfskin należy jednak recykling, który pozwala na wytwarzanie syntetycznych materiałów z ponownie wykorzystanych zasobów. Marka nie rezygnuje przy tym z wysoko zawieszonej poprzeczki, jeśli chodzi o jakość. Wybierając jej ubrania, możesz więc mieć pewność, że zyskujesz wysokogatunkowe projekty i dbasz o środowisko naturalne. Zastanawiasz się, w jaki sposób dbać o ubrania Jack Wolfskin, by jak najdłużej korzystać z oferowanych przez nie funkcjonalności? Uważnie zapoznaj się z metkami oraz wskazówkami w opisach produktów. Odzież tej niemieckiej marki możesz z reguły prać w domowych warunkach, jednak upewnij się, jak robić to najlepiej, by przedłużyć jej żywotność. To ważne szczególnie w przypadku odzieży sportowej i funkcyjnej.