Lacoste – kolekcja 2023

630 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 14
  3. 14
  1. Lacoste heren
  2. Lacoste dames
  3. Lacoste dames
  1. 1
  2. Strona 1 / 14
  3. 14

Lacoste

Jeśli polo, to koniecznie od Lacoste. Trudno wyobrazić sobie, czym byłaby sportowa elegancja, gdyby zabrakło w niej miejsca na słynną koszulkę z krokodylem. To ona wyznacza ton, i to od wielu dziesięcioleci, pozwalając kolejnym pokoleniom sportowców łączyć wygodę z dobrym stylem.

Historia marki Lacoste

Założyciel firmy, René Lacoste, był wielką gwiazdą tenisa przedwojennej Francji: kilkukrotnym triumfatorem French Open oraz Wimbledonu, a także drużynowym zdobywcą Pucharu Davisa. Odkąd pewnego dnia założył się z kolegami z drużyny o walizkę z krokodylej skóry, że wygra dla nich ważny mecz, w amerykańskiej prasie przylgnęło do niego przezwisko Alligator. Sportowiec bardzo je polubił - ostatecznie dobrze jest uchodzić za drapieżcę, który nie odpuści do końca meczu! Gdy w 1933 roku Lacoste wraz z przyjacielem założył dedykowaną sportowcom markę odzieżową, krokodyl pojawił się w logo, a sam założyciel chętnie pokazywał się publiczności i dziennikarzom z dużym krokodylem wyszytym na piersiowej kieszonce marynarki. Sportowe tradycje rodziny podtrzymywała również córka René, Catherine Lacoste, która zdobywała trofea w turniejach golfa. Nic więc dziwnego, że również i w tej dyscyplinie słynna koszulka Lacoste stanie się wkrótce must-have.

Kultowa koszulka polo Lacoste

Koszulka polo (wówczas jeszcze tylko w wersji białej) była jednym z pierwszych produktów założonej w 1933 roku firmy i od tego czasu niemal się nie zmieniła. Zawsze miała krótki rękaw, kołnierzyk i zapinane na guziki rozcięcie i obowiązkowo wyszytego na piersi krokodyla. Zawsze też szyta była z charakterystycznej bawełnianej dzianiny o splocie zwanym Jersey petit piqué, zapewniającym sportowcom swobodę ruchu, dobre odprowadzanie potu i nienaganny styl, nawet w ostatnim secie. I niewątpliwie to właśnie tym zaletom, a także stałej dbałości o najwyższą jakość wykonania, koszulka Lacoste zawdzięcza swoją niesłabnącą popularność wśród sportowców, od amatorów po arcymistrzów.

Lacoste poza koszulkami polo

W latach 50. koszulki Lacoste nabrały koloru: odtąd możemy wybierać spośród dziesiątków ciekawych odcieni, które zachowują trwałość przez długie lata intensywnego używania. W wersjach kobiecych polo stało się nieco bardziej dopasowane, podkreślając piękną sportową sylwetkę. Obok kultowego polo, w kolekcjach Lacoste znajdziemy również inne elementy perfekcyjnej sportowej stylizacji: akcesoria do golfa i tenisa, buty, a także torebki, zegarki i zapachy. Możemy być jednak pewni, że kultowa koszulka polo zawsze znajdzie w nich swoje miejsce.