1. Kobiety
   1. Odzież
  2. Mężczyźni
   1. Odzież

  Phillip Lim — Moda luksusowa

  Phillip Lim to kluczowa postać pośród amerykańskich projektantów mody, tworzący minimalistyczne ubrania w wyjątkowym stylu. Sam projektant zadebiutował w 2005 roku na New York Fashion Week. Natomiast marka 3.1 Phillip Lim to współpraca dwojga przyjaciół - zarówno projektanta, jak i przedsiębiorczej dyrektor generalnej When Zou, których łączy wspólna wizja mody luksusowej. Charakter ubrań Phillip Lim można opisać dwoma słowami: nowoczesność i prostota. Dzięki współpracy dwóch wyjątkowych osobowości, marka może pochwalić się wielością zdobytych nagród: trzech nagród CFDA dla kolekcji damskiej w 2007, dla odzieży męskiej w 2012 roku i dla projektanta akcesoriów w 2013 roku.

  3.1 Phillip Lim - przeciwieństwa chodzą parami

  Marka proponuje pełen wizerunek dla kobiet i mężczyzn, w którym styl uliczny wkracza na wybiegi mody. Phillip Lim swoje kolekcje wzbogaca o akcesoria w stylu miejskim, wykonane z wysokiej jakości skóry naturalnej. Szlachetne wykończenia i dbałość o każdy szczegół - to charakteryzuje prawdziwego artystę. W kolekcji damskiej dominują elegancja, jasne barwy oraz niebanalne kroje. Projekty pozwalą na zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających wielbicieli mody. Twórczość Phillip Lim to modele intrygujące eksperymentalnym krawiectwem, a zarazem prostotą łączenia materiałów takich jak alpaka, wełna, satyna. Stylizacje często opierają się na dwóch stonowanych kolorach. Projektant dąży do perfekcji, proponując doskonale skrojone kardigany, klasyczne jedwabne koszule z dekoltem w kształcie klepsydry, ponadczasowe kombinezony, wysokiej jakości płaszcze, kurtki, luksusowe materiałowe spodnie. Charakter marki dobrze odzwierciedla również kolekcja męska. Z jednej strony luźne, a z drugiej wytworne projekty nadają surowego męskiego wyglądu. To ubrania odważne, ale z klasą. Kolekcje Phillip Lim łączą ze sobą przeciwieństwa.

  Projektant stylu

  Nosząc ubrania od artysty, z pewnością zgadzamy się na przyjęcie stylu samego projektanta, ponieważ jest on obecny w każdej kreacji. Każdy sezon obfituje w kolekcje ready to wear zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W nich znajdują się designerskie torebki i akcesoria, które emanują wyrafinowaniem i subtelnością w zestawieniu z ulicznym życiem na krawędzi. W projektach nie brakuje szlachetnych materiałów, dlatego posiadacze odzieży z kolekcji projektanta powinni w szczególności zadbać o ich pielęgnację. Założeniem marki jest tworzenie ubrań o wysokiej trwałości - w duchu zrównoważonego rozwoju. Ta marka to inwestycja na lata.

  Phillip Lim