Spinki do mankietów

35 wyników

Sortuj według:

Spinki do mankietów

Spinki do mankietów to jeden z niewielu elementów biżuteryjnych męskiej garderoby. Używa się ich przede wszystkim podczas uroczystych okazji, bo i koszule, w które się je wpina, są bardzo eleganckie. Warto mieć w swojej szafie kilka par spinek, zarówno tych klasycznych, jak i bardziej fantazyjnych.

Spinki do mankietów to klasyka zawsze w modzie

Mężczyźni o konserwatywnym podejściu do mody dużo częściej sięgają po spinki do mankietów utrzymane w klasycznym duchu. Mogą one być pozłacane lub posrebrzane, mogą posiadać delikatne, dekoracyjne żłobienia i być inkrustowane kolorowymi kamieniami, szkiełkami lub bursztynami. Łączy je jednak prostota i stonowany charakter. Tego rodzaju spinki pasują przede wszystkim do koszul typowo garniturowych. Jeśli decydujemy się na urozmaicenie swojego wyglądu przy użyciu tego elementu, trzeba pamiętać, aby odpowiednio je wyeksponować. Mankiety koszuli powinny wystawać poza rękaw marynarki, nawet wtedy, kiedy mamy ręce ułożone wzdłuż ciała. Dobrze przechowywane i systematycznie pielęgnowane spinki do mankietów przetrwają wiele lat. Warto wybierać szczególnie te modele, do których wytworzenia wykorzystano metale szlachetne. Są one nie tylko o wiele trwalsze, lecz także bardziej wytworne.

Odrobina szaleństwa ze spinkami do mankietów? Dlaczego nie!

Łączenie eleganckiego stylu z ekstrawaganckimi dodatkami to trend, który już od dłuższego czasu jest obecny w męskiej modzie. Szykowna marynarka i sneakersy, koszula z kołnierzem i przecierane jeansy, tweedowa kamizelka z podszewką i zwykły biały T-shirt to tylko kilka spośród połączeń, które możemy zaobserwować na ulicy. W ów nurt doskonale wpisują się oryginalne spinki do mankietów. Mogą one przybierać różne kształty, począwszy od owoców, poprzez zwierzęta a na przedmiotach codziennego użytku skończywszy. Ożywią one i urozmaicą styl smart casual, ale można je także uwzględnić w stylizacjach codziennych. Świetnie wyglądać będą na przykład jako dodatek do zdobionej kwiatowym deseniem koszuli i beżowych chinosów, albo białej koszuli i dopasowanych spodni z szelkami.