Szare garnitury

414 wyników

SUPER SLIM FIT

SLIM FIT

REGULAR FIT

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 9
  3. 9
  1. Hochzeit
  1. 1
  2. Strona 1 / 9
  3. 9

Szare garnitury – elegancja bez kompromisów

Szare garnitury to prawdziwa esencja klasyki w męskiej modzie. Stanowią odpowiednie rozwiązanie do pracy, na wieczorne wyjścia, a nawet na ślub. Ich kolorystyka zaskoczy Cię różnorodnością – możesz wybierać spośród wariantów od jasnych odcieni szarości po głęboki grafit. Ciekawą opcją są także modele w ponadczasową kratę. Szare garnitury pasują mężczyznom o różnych typach urody i są naprawdę uniwersalnym wyborem. Z łatwością dobierzesz do nich koszule i krawaty w wielu tonacjach kolorystycznych. Odpowiednio dopasowany fason sprawi, że podkreślisz atuty sylwetki i zamaskujesz jej drobne mankamenty.

Jak stylizować szare garnitury?

Szary garnitur jest niemal tak uniwersalny, jak granatowy. Pasują do niego koszule w odcieniach bieli, błękitu, a także czerni. Szary garnitur możesz uzupełnić także o granatową lub bordową koszulę. Warto pamiętać, że jaśniejsze tonacje koszul będą wyglądać lepiej z jasnoszarymi garniturami. Koszule ciemniejsze zaprezentują się natomiast fantastycznie w zestawieniu z grafitową elegancką marynarką i spodniami. Jeśli chodzi o krawaty, możesz zdecydować się niemal na każdy odcień. Pamiętaj jednak, że do najbardziej stylowych połączeń zalicza się jasnoszary garnitur, biała koszula i krawat w odcieniu ciemnej zieleni lub bordo. Ten ostatni dobrze uzupełni także zestawy z szarym garniturem i różową koszulą w roli głównej.

Jak dbać o szare garnitury?

Garnitury w kolorze szarym, podobnie jak modele w innych tonacjach, wymagają szczególnego traktowania. Zdecydowaną większość z nich można czyścić wyłącznie chemicznie. Na co dzień o wygląd szarego garnituru zadbasz dzięki kilku prostym trickom. Przed powieszeniem go w szafie warto użyć szczotki do ubrań. Pomoże ona usunąć drobne pyłki czy włoski, które przylgnęły do tkaniny. To dobry sposób także dlatego, że umożliwia ekspresowe odświeżenie koloru. Niewielkie zagniecenia na szarym garniturze usuniesz, używając pary z żelazka. Najlepiej skierować ją na wiszący garnitur. W przypadku większych zagnieceń, można użyć żelazka, jednak dobrze jest pomiędzy jego stopą a garniturem umieścić szmatkę, która zapobiegnie wyświeceniom. Niezwykle ważne jest też przechowywanie garnituru. Po długim dniu w pracy warto od razu odwiesić go na wieszak, najlepiej drewniany o szerokich ramionach. Plastikowe modele mogą sprawić, że marynarka ulegnie odkształceniu. Spodnie szarego garnituru również warto powiesić na wieszaku. Można wykorzystać do tego specjalny model z klamerkami lub przewiesić złożone spodnie garniturowe przez poprzeczkę wieszaka.