Krawaty & muszki

575 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 12
  3. 12
  1. 1
  2. Strona 1 / 12
  3. 12

Krawaty i muszki

Tak jak trudno wyobrazić sobie eleganckiego mężczyznę bez garnitury, podobnie garnitur przestaje być elegancki bez krawatu bądź muszki. Dlatego właśnie, aby garnitur lub koszula ma mieć mniej formalny charakter, panowie w pierwszej kolejności ściągają z szyi krawaty i muszki.

Krawaty i muszki w obecnej formie

Krawaty na męskich szyjach w obecnej formie pojawiły się na początku XX wieku, jednak już wcześniej ozdabiały wojskowe mundury żołnierzy, m.in. chorwackich, chociaż wcześniej przypominały bardziej chusty czy szarfy. Obecnie krawaty są tak popularne, że przynajmniej jeden wisi w szafie każdego mężczyzny. Na temat sposobu noszenia i wiązania krawata i rodzajów węzłów powstają liczne poradniki i zasady, których nieprzestrzeganie stanowi niemałe faux pas.

Krawaty i muszki – must-have w stylu formalnym

Krawat i muszka to często jedyny sposób mężczyzny na wyrażenie swojego stylu i ożywienie stylizacji. Stroje formalne zwykle nie dopuszczają żywej kolorystyki czy odważnych form. Jedynie przy wyborze krawatu bądź muchy można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Dobierając krawat lub muchę można wybrać kolor, który będzie kontrastował z kolorystyką stroju, ale też dobrym rozwiązaniem jest dopasowanie koloru krawatu do koloru garnituru w taki sposób, że wtopi się w całość lub będzie różnił się nieznacznie, dopełniając całą stylizację. Od kilku lat modne są wzorzyste krawaty i muchy w odważnych kolorach. W tym temacie prym wiodą desenie kwiatowe oraz nieco bardziej nieformalne kropki.

Na jakie okazje zakłada się krawaty i muszki

Nie można także zapominać o ważnych okazjach, takich jak śluby, bale oraz inne oficjalne wydarzenia, na których nie ma miejsca na zbytnią oryginalność. Wówczas istotny będzie nie tyle kolor muchy czy krawatu, ale jego kształt, rozmiar czy tekstura. Krawaty i muchy wykonane z dobrych jakościowo tkanin uświetnią niejedną niezapomnianą imprezę. Krawaty i muszki są zwykle wykonywane z jedwabiu i to takie są najbardziej pożądane, ale dosyć popularne jest także łączenie jedwabiu z innymi materiałami, m.in. bawełną. Ciekawym trendem jest także noszenie dzianinowych krawatów. Często mężczyźni mają dylemat czy wybrać krawat, czy może muszkę. Pomijając kwestię, że muszka nie do każdej sylwetki pasuje, jest ona bardziej eleganckim elementem stroju, lecz jednocześnie można przy pomocy muszki stworzyć bardzo efektowną stylizację.