Niebieskie krawaty

Wokół historii wynalezienia krawata pojawia się wiele legend i przypuszczeń, które niejednokrotnie nigdzie nie mają potwierdzenia. Niemniej jednak wielu ekspertów do spraw mody zgadza się, że dopiero na początku XVII wieku można mówić o czymś przypominającym kształtem dzisiejszy krawat. W kolejnych stuleciach powstawały coraz to nowsze rodzaje tych niezwykle dziś popularnych akcesoriów dla mężczyzn. Klasyczny krawat jest w ciemnym kolorze, ale niebieskie krawaty – zarówno ciemne jak i jaśniejsze – cieszą się także wielką popularnością.

Niebieski krawat – niezbędny dodatek do formalnego ubioru

Niebieski krawat to bez wątpienia niebanalne i ponadczasowe akcesorium dla każdego mężczyzny, który ceni modę i dobry wygląd. Dzisiejsze krawaty są zwykle wykonane z cienkiego jedwabiu i można je dostać w różnych szerokościach. Szczególnie w ostatnich latach wąski krawat w turkusowym kolorze i jego różnych odcieniach zdobywa coraz większą popularność. Zapewnia niezwykłą elegancję i niebanalny wygląd. Właśnie dlatego niebieski krawat powinien się znaleźć w szafie każdego współczesnego mężczyzny.

Do czego pasuje niebieski krawat?

Kolor niebieski oznacza przede wszystkim świeżość i wyjątkową energię. Chłodna kolorystyka doskonale współgra z ciemnymi odcieniami, takimi jak brąz lub czerń. Jeśli niebieski krawat jest noszony do białej koszuli, wówczas doskonale przyciąga wzrok i akcentuje całość stylizacji. Mężczyźni, których cechuje powściągliwość powinni wybrać niebieski krawat w paski. Taki model to bez wątpienia ponadczasowy wzór, który doskonale harmonizuje z prostymi koszulami w klasycznych, jasnych i nieco delikatnych kolorach. Panowie, którzy lubią modowe eksperymenty, mogą łączyć niebieskie krawaty z koszulami w odcieniach czerni, brązu, żółci czy turkusowym. Z pewnością warto przetestować różne kombinacje z niebieskim krawatem. Bez wątpienia będą niebanalne i wyjątkowe.

  1. 1
  2. Strona 1 / 4
  3. 4