Czarne muszki

W życiu każdego mężczyzny zdarzają się okoliczności, w których zwykły, prosty krawat to zdecydowanie za mało. Odpowiednio dobrana muszka to doskonały dodatek do dopasowanej koszuli i dobrze skrojonego garnituru. Podkreślając wyjątkowość okazji, czarna mucha nadaje stylizacji intrygujący, wytworny charakter.

Czarne muszki dla eleganckich mężczyzn

Muszki sprawdzają się w każdych okolicznościach. Można je nosić w towarzystwie strojów formalnych, półformalnych, a nawet codziennych. Spośród wielu rodzajów, największą uniwersalność zapewniają czarne muszki o klasycznym kształcie. W modzie ślubnej oraz podczas imprez typu black tie królują jedwabne czarne muszki, stanowiące idealne uzupełnienie klasycznego smokingu. W przypadku mniej formalnych uroczystości popołudniowych dobrym wyborem okażą się czarne modele o nieco bardziej ekstrawaganckim kształcie. W codziennych stylizacjach warto natomiast zwrócić uwagę na czarne muszki w subtelne wzory. Delikatne groszki lub motywy kwiatowe nadadzą garderobie unikalny, niezobowiązujący charakter. Muszki zawiązane na stałe to dobry wybór na początek. Idealnie symetryczne, sprawdzą się w przypadków panów, którzy nie opanowali jeszcze metod samodzielnego ich wiązania.

Kształty muszek na różne okazje

Muchy, podobnie jak krawaty, występują w różnych kształtach i stylach. Trzy najbardziej podstawowe modele muszek to motyl, nietoperz oraz diament. Nowoczesny motyl (modern butterfly) to najpopularniejszy kształt czarnej muszki, odpowiedni na każdą okazję – od codziennych wyjść, po ważne spotkania i uroczystości. Dzięki swej uniwersalności, motyl sprawdzi się znakomicie jako model dla świeżych adeptów muszkowej elegancji. Skrzydło nietoperza (the batwing) to nieduża, prosta, smukła muszka. Model ten nadaje lookowi minimalistyczny, nowoczesny charakter. Uważa się, że nietoperz jest nieco mniej formalny niż motyl, niemniej jednak, jako klasyczny model, sprawdzi się on znakomicie także podczas imprez wymagających szczególnego ubioru. W ostatnim czasie, na popularności zyskuje inny, niezwykle efektowny kształt muszki – diament (the diamond point). To lekko asymetryczny model ze spiczastymi końcówkami w kształcie trójkąta. Czarne muszki tego typu dominują raczej w sytuacjach nieformalnych.