Czerwone marynarki

Czerwone marynarki męskie to prosty sposób na wyróżnienie się z tłumu. Dzięki przyciągającej wzrok barwie bezkompromisowo podkreślają styl noszącego je mężczyzny.

Czerwona marynarka — wybór mężczyzn z charakterem

Czerwony to barwa, która naturalnie zwraca na siebie uwagę, dlatego też czerwone marynarki to świetny wybór dla mężczyzn, którzy nie obawiają się prezentować otoczeniu swojego indywidualnego stylu. Co więcej, zostało naukowo dowiedzione, że automatycznie postrzegamy osoby noszące tę barwę jako bardziej atrakcyjne. Ta zasada działa bez względu na płeć, dlatego warto rozważyć włożenie czerwonej marynarki zwłaszcza wtedy, gdy chcemy podkreślić charyzmatyczną stronę swojej natury. Czerwone marynarki występują w różnych odcieniach. Strażacka czerwień sprawdzi się na co dzień, w awangardowych miejskich lookach. Z kolei czerwień w odcieniu czerwonego wina, czyli kolor nasyconego bordo możemy wykorzystać także podczas formalnych okazji. Czerwone marynarki w tym odcieniu stanowią niebanalną alternatywę dla klasycznych odcieni czerni, szarości i granatu. Dla maksymalnego efektu dobrym pomysłem jest zamienienie krawata na klasyczną muchę.

Jak nosić czerwone marynarki?

Czerwone marynarki stanowią powiew świeżości w męskiej szafie, który sprawdzi się bez względu na sezon. Najbardziej przykuwająca wzrok jest bez wątpienia marynarka w odcieniu nasyconej czerwieni. Wbrew pozorom nie jest tak trudna w stylizacji, jak mógłby sugerować to jej wyróżniający się kolor. Najlepiej wygląda w zestawieniach z bielą, czernią, granatem i niebieskim, choć warto testować również inne zestawienia. Ciekawym pomysłem jest też połączenie jej z innym czerwonym elementem, na przykład trampkami. Wybierając się na imprezę lub randkę, warto zestawić ją z czarnymi jeansami, skórzanymi półbutami i klasyczną białą koszulą. Równie funkcjonalna okazuje się bordowa marynarka. Jej stonowany kolor sprawia, że możemy nosić ją nawet do pracy, razem z chinosami i koszulą, o ile pozwala nam na to obowiązujący w firmie dress code.