SEOE
g-star
closed
levis
ragwear

Marki ekologiczne
w sklepach P&C*

Branża mody stoi przed wieloma wyzwaniami – w firmie P&C* podchodzimy do nich poważnie. Zaliczamy do nich ochronę środowiska, dążenie do sprawiedliwości społecznej i odpowiedzialnego obchodzenia się z surowcami naturalnymi. Przywiązujemy ogromną wagę do tego, aby naszym klientom oferować wyłącznie towary produkowane z zachowaniem najróżniejszych standardów: produkcja w warunkach godnych dla człowieka, z uwzględnieniem przepisów ochrony pracy oraz ochrony środowiska obowiązujących w danym kraju.

W myśl tej zasady chcemy sprzedawać takie marki, które idą krok naprzód, podążając i propagując koncepcję zrównoważonego rozwoju.

CO OZNACZA ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ?

Green fashion, eco fashion, sustainable fashion, fair fashion, slow fashion: zrównoważona moda ma wiele twarzy. Co jest ich wspólną cechą?

CEL
POZYTYWNA, ZRÓWNOWAŻONA ZMIANA –
DLA NAS I NASZEJ PLANETY.

Marki stawiające na zrównoważoną produkcję wyróżniają się wyznaczonymi standardami, które wychodzą naprzeciw ekologicznym, ekonomicznym i społecznym problemom naszych czasów.

Dbają o nasze środowisko, prowadzą sprawiedliwy handel, angażują się w ochronę zwierząt oraz zapewnienie dobrych warunków pracy. Cieszymy się, że możemy współpracować z partnerami, realizującymi koncepcję zrównoważonego rozwoju w całkiem odmienny sposób i prezentującymi w swoich kolekcjach, jak bardzo różnorodne jest w rzeczywistości pojęcie zrównoważonego rozwoju.

 

G-STAR RAW

G-Star RAW to marka denimowej innowacji. Innowacja nie odnosi się tutaj jedynie do samego projektu każdej stylizacji, ale w szczególności do oddziaływania na środowisko.

G-Star
G-Star

„RESPECT FOR
PEOPLE AND PLANET”

Firma G-Star chce odmienić produkcję denimu i dostosować do wyzwań przyszłości poprzez inwestowanie w zrównoważone innowacje w obrębie wszystkich obszarów łańcucha wartości. Marka podąża za koncepcją odnawialnej produkcji, aby tworzyć klasyki, które podbiją przyszłość: wysokiej jakości jeansy produkowane w sposób przejrzysty oraz z poszanowaniem człowieka oraz natury.

Denim, serce kolekcji G-Star, składa się z bawełny. Jej uprawa wymaga jednak dużych ilości wody i pestycydów. G-Star chce zredukować swój ekologiczny ślad i dlatego koncentruje się na zrównoważonych alternatywach. Cel na rok 2020: 100% wykorzystanej bawełny ma pochodzić ze zrównoważonych upraw.

Najnowsza innowacja „Renewed Denim” bazuje na koncepcji upcyklingu. Jeansy G-Star z recyklingu są zbierane, sortowane oraz strzępione, tak aby wyprodukować nowe włókna, zapewniające przy ponownym wykorzystaniu produkt o tej samej jakości co zwykle.

ODKRYJ MARKĘ G-STAR ›
 

CLOSED

Wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju są mocno zakorzenione w kształtowaniu wartości marki Closed. W centrum uwagi znajduje się tutaj odpowiedzialne i pełne szacunku podejście do zasobów jak i do człowieka.

„MADE WITH CARE”

Wybierając swoich partnerów firma Closed zwraca uwagę na spełnianie międzynarodowych wytycznych na poziomie ekonomicznym, ekologicznym i społecznym. Niskoemisyjna produkcja jest zagwarantowana dzięki surowym kryteriom dotyczącym wykorzystania substancji chemicznych oraz regularnym kontrolom przeprowadzanym przez niezależne laboratoria.

Stosując surowy zakaz użycia pierza oraz futra marka Closed jednoznacznie opowiada się za ochroną zwierząt. Skóra krowia i jagnięca pochodzi z produkcji żywności i przetwarzana jest przy użyciu jak najmniejszej ilości wody.

DENIM TO KWINTESENCJA MARKI CLOSED. Wszystkie spodnie jeansowe produkowane są w 100% we Włoszech. Skraca to drogę dostawy i wspiera relacje z dostawcami. W nowej kolekcji „A Better Blue” marka Closed jeszcze bardziej udoskonala zrównoważone standardy: 40% bawełny pochodzi ze zrównoważonych upraw. Spodnie jeansowe są produkowane przy minimalnym wykorzystaniu wody oraz użyciu innowacyjnych, biologicznych metod.

ODKRYJ CLOSED ›
CLOSED
CLOSED
CLOSED
 

LEVI'S

Kultowa marka Levi’s jako światowy gracz chce poważnie podejść do odpowiedzialności za swoich pracowników oraz za środowisko. Wyznaczony cel: zmieniać na lepsze.

Levi's

„WIĘCEJ DAWAĆ.
MNIEJ BRAĆ”.

Spodnie z denimu marki Levi’s są znane i uwielbiane na całym świecie. Do ich produkcji zużywana jest przede wszystkim woda. Dzięki innowacyjnym technologiom firma zajęła się tematem odzyskiwania wody. Obecnie 50% wszystkich produktów Levi‘s uszlachetnianych jest za pomocą procesów, które minimalizują zużycie wody. W roku 2020 aż 80% produktów ma być produkowanych w tzw. procesach Water

Aby chronić środowisko i ludzi marka Levi‘s propaguje poprawę standardów uprawy bawełny. Inicjatywa Better Cotton Initiative ma na celu przekazywanie rolnikom uprawiającym bawełną wiedzy specjalistycznej na temat zrównoważonej uprawy przy użyciu mniejszej ilości wody oraz minimalizacji zastosowania chemicznych środków ochrony roślin.

Tolerancja, równouprawnienie i prawa człowieka: firma Levi’s już od kilkudziesięciu lat angażuje się w ramach globalnych kampanii markowych oraz własnych kolekcji w programy interakcji społecznej, pokazując tym samym, co moda może zdziałać.

ODKRYJ LEVI'S ›
 

RAGWEAR

Ragwear to wrażliwa na problemy środowiska naturalnego marka reprezentująca modę uliczną street fashion, która wyznaczyła sobie cele społeczne oraz ekologiczne. Jej gwarancja na dziś: w 100% wegański łańcuch produkcji.

„IN EARTH
WE TRUST”.

Marka realizuje wykorzystanie zrównoważonych materiałów oraz stawia na procesy przetwarzania chroniące środowisko. „Przy pomocy marki modowej sprawić, aby świat był lepszy” – to cel firmy, który niesie w sobie połączenie najnowszych trendów oraz odpowiedzialnego podejścia. Powyższa idea towarzyszy jej nie od wczoraj: już w 2015 r. firma ragwear otrzymała certyfikat potwierdzający wykorzystanie wegańskich materiałów „PETA approved vegan”. Poszanowanie zwierząt również należy do filozofii marki, tak jak lojalne, partnerskie relacje z dostawcami.

Już od kilku sezonów ragwear prezentuje również kolekcję pełną organicznych tkanin Organic Capsule, przyczyniając się tym samym do ochrony środowiska i klimatu. Materiały: bawełna ekologiczna z certyfikatem GOTS, wiskoza bambusowa oraz odzyskany poliester.

ODKRYJ RAGWEAR ›
Ragwear