Moda plażowa męska

954 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 21
  3. 21
  1. Holiday Shop Herren
  1. 1
  2. Strona 1 / 21
  3. 21

Moda plażowa męska

Panowie z pewnością przywiązują mniejszą wagę do atrakcyjnego wyglądu na plaży niż panie. Dla nich ważna jest przede wszystkim wygoda, jednak moda plażowa przedstawiona przez Peek & Cloppenburg gwarantują i pełen komfort, i znakomity wygląd.

Męskie stroje kąpielowe

Męskie stroje kąpielowe długo ewoluowały, by zyskać swą obecną formę. Pierwotnie męska moda plażowa w ogóle nie istniała, a panowie kąpali się nago lub w bieliźnie (było to możliwe, gdyż obszary rekreacyjne były osobne dla kobiet i dla mężczyzn). Potem stopniowo wprowadzano do użytku dość mocno zabudowane stroje kąpielowe, które jednak ze współczesną męską modą plażową mają niewiele wspólnego. Dziś stawia się przede wszystkim na wygodę, a na plaży najpraktyczniejszy wybór stanowią szorty kąpielowe.

Moda plażowa dla mężczyzn: najbardziej praktyczne są szorty

Współczesne kąpielówki różnią się od dawnej męskiej mody plażowej niemal wszystkim, ale najbardziej chyba zachowaniem w wodzie. Obecnie kąpielówki tworzone są w taki sposób i z tak dobranych materiałów, że bardzo słabo nasiąkają wodą. Pozwala to zachować lekkość podczas kąpieli, a także cieszyć się komfortem po wyjściu z wody. Ponadto wybierający się na plażę czy na basen panowie mogą wybierać spośród różnych krojów szortów - dłuższych bądź krótszych oraz węższych lub luźniejszych. Warto dobierać kąpielówki przede wszystkim do swoich preferencji, by czuć się wygodnie, zarówno pływając, jak i wypoczywając na brzegu. Fason i długość spodenek kąpielowych mogą też jednak mieć znaczenie dla wyglądu, więc trzeba je dobrze dopasować także do sylwetki.

Kolorystyka i design w modzie plażowej

Producenci współczesnych kąpielówek dla mężczyzn stawiają też na bardzo różne rozwiązania jeśli chodzi o kolorystykę i wzornictwo swoich projektów. Panowie stawiający na klasyczną i elegancką modę plażową najchętniej wybierają szorty kąpielowe w ciemnych, stonowanych barwach. W dobrym guście są też spodenki z wyraźnym logo producenta - takie propozycje spodobają się zwłaszcza panom skupionym na modnym wyglądzie. Do tego można wybierać pośród różnych kolorów, nawet pastelowych, różu czy czerwieni. Popularne są również szorty kąpielowe w różne wzory, na czele z kwiatami, zapewniające niezobowiązujący, typowo letni i plażowy look. Modne są również paski, wzory hawajskie czy abstrakcyjne.