Buty Oxford

17 wyników

Sortuj według:

Buty Oxford

Buty Oxford to nieodłączny element bardzo eleganckich stylizacji na wyjątkowe okazje, choć niektórzy mężczyźni noszą je także na co dzień w pracy. Są ponadczasowe i bezpretensjonalne i bez wątpienia dodają klasy swojemu właścicielowi.

Obuwie typu Oxford - angielski szyk, który nigdy nie wychodzi z mody

Pierwsze modele tego obuwia powstały ponad 200 lat temu - były popularne wśród profesorów i studentów Uniwersytetu Oksfordzkiego. Czym wyróżnia się ten rodzaj sznurowanego obuwia? Charakterystyczne dla niego jest to, że w przeciwieństwie do butów typu Derby ma zamkniętą przyszwę. Są dość wąskie - ich szlachetny wygląd sprawia, że uważa się je za najbardziej formalne obuwie, choć powstają też pary o mniej oficjalnym charakterze. Im mniej zdobień mają oksfordki, tym bardziej są formalne. Warto trzymać się tej zasady podczas wybierania pary dla siebie. Należy też pamiętać o tym, że czarne oraz brązowe modele są najbardziej uniwersalne. Nie zaszkodzi też stosować się do zasady, która głosi, że brązowe oksfordki nosi się w ciągu dnia, a czarne są odpowiednie na wieczór.

Oryginalne i intrygujące buty Oxford

Nie brakuje projektantów, którzy proponują nietypowo wyglądające oksfordki.  Propozycje niektórych marek mogą spodobać się wielbicielom najnowszych trendów. Modele z kwiatowym lub mozaikowym wzorem na całej powierzchni to obuwie w sam raz dla odważnych i przebojowych mężczyzn lubiących wyróżniać się w tłumie.  Jednak można też postawić na nieco mniej awangardowe dwukolorowe pary. Niejedna stylizacja będzie świetnie wyglądać, jeśli uzupełni się ją beżowymi, granatowymi, ciemnoniebieskimi lub czerwonymi oksfordkami.  Dzienne zestawienia z chinosami w roli głównej dobrze zaprezentują się w połączeniu z butami Oxford z zamszowej skóry. Do wieczorowego garnituru najlepiej założyć błyszczącą parę w intensywnym kolorze.  Wygodne oksfordki renomowanej marki to inwestycja na wiele sezonów.  Koneserzy uważają, że brązowe skórzane buty Oxford z czasem nabierają jeszcze szlachetniejszego wyglądu - warunkiem jest jednak odpowiednia pielęgnacja tego wyjątkowego obuwia.