Portfele męskie

286 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 6
  3. 6
  1. 1
  2. Strona 1 / 6
  3. 6

Portfele męskie

Czy portfele męskie to akcesoria mogące decydować o konkretnym charakterze danej stylizacji? Oczywiście, że tak. Wiadomo nie od dziś, że diabeł tkwi w szczegółach. Jakie portfele męskie są najciekawsze?

Portfele dla mężczyzn biznesu

Formalne outfity, typowo biznesowe, rządzą się swoimi prawami. Tu nie ma szerokiego marginesu dowolności, a reguły są raczej jasno nakreślone i ściśle przestrzegane. W przypadku męskich portfeli obowiązują ta sama zasada, która dotyczy również innych części garderoby i dodatków - ma być prosto, elegancko i z klasą. Dlatego też portfele męskie w takich zestawieniach powinny stanowić integralny element całości, harmonijne "wtapiając" się w stonowany strój. Kolorystyka nie jest zbyt zróżnicowana, ale za to jest ponadczasowa i uniwersalna. Królują czernie, brązy i ciemne granaty. Design portfeli z tej kategorii jest raczej nieskomplikowany i minimalistyczny zgodnie z zasadą "less is more".

Portfele męskie w stylu smart casual

Moda korporacyjna w ostatnim czasie nieco spuściła z tonu, dopuszczając bardziej swobodny styl, choć nadal nie wykraczający poza szeroko pojęty smart chic. Minimalizm i klasyczne kroje nadal doskonale się sprawdzą, ale w tej wersji mogą to być na przykład modele z subtelnie wytłoczonym logo. Inną dopuszczalną "ekstrawagancją" mogą być portfele męskie z delikatnie wyeksponowanym logotypem brandu. Podobnie jak w przypadku corporate fashion, w nurcie smart nadal obowiązuje bezpretensjonalny szyk, stąd najlepszym materiałem będzie zawsze prawdziwa skóra. W takiej formie portfel stanowi naturalne dopełnienie innych dodatków skórzanych, na przykład paska od zegarka, paska do spodni czy aktówki.

Jak dobrać właściwy portfel?

Funkcja portfeli męskich już od kilku dekad nie polega wyłącznie na przechowywaniu pieniędzy, ale też jest to schowek na karty kredytowe i dokumenty. Pamiętajmy, aby więc jego projekt korespondował z innymi akcesoriami, to znaczy etui na smartfon czy choćby futerałem na wizytówki, a nawet eleganckim notatnikiem.