8 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym szczególnym dniu skupiamy się przede wszystkim na kobietach i ich osiągnięciach, aby stawić opór dyskryminacji. Spotkaliśmy pięć silnych kobiet, które podzieliły się swoimi inspirującymi historiami. Ich wspólne motto brzmi: Nie ma rzeczy niemożliwych! Aby podzielić się tym przesłaniem ze światem, wspólnie z marką Jake*s zaprojektowaliśmy T-shirt, który będzie dostępny już od 2 marca w naszych sklepach stacjonarnych P&C oraz online. Z każdego sprzedanego egzemplarza sklep P&C przeznacza 5 euro na cele organizacji Women for Peace Western Cape, która angażuje się w liczne inicjatywy i warsztaty na rzecz kobiet i dzieci w Kapsztadzie.

KUP WSZYSTKIE STYLIZACJE Z TEJ STRONY ›

CAROLINE LOSSBERG

MODELKA, BERLIN / NOWY JORK

Caroline została odkryta jako modelka w wieku zaledwie 14 lat, kiedy to jej starsza siostra zabrała ją na casting. Ze względu na liczne stereotypy na temat tego zawodu z początku wstydziła się do niego przyznać oraz czuła, że nie jest tak ważny. Dziś głośno mówi o swojej pracy i uwielbia to, co robi. Modeling to jeden z niewielu zawodów, w których kobiety zarabiają więcej niż mężczyźni, a przy tym sprawia wiele radości.

Chciałabym, aby kobiety zaczęły czuć ze sobą większą solidarność.

ADEOLA ARIYO

MODELKA I AKTYWISTKA, KAPSZTADT

Adeola urodziła się w Nigerii i dorastała w Anglii. Obecnie mieszka w Kapsztadzie, gdzie pracuje jako modelka. Mimo że lubi swój zawód, jest świadoma, że i w tej pracy zdarzają się lepsze i gorsze dni. Każdego dnia kobiety muszą wykazywać się niebywałą samodyscypliną i pewnością siebie, aby inni nie traktowali ich z góry – twierdzi Adeola.

Wierzę, że mogę osiągnąć wszystko.

LUISA VOSSEBRECHER

SPECJALISTKA DS. MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH, DÜSSELDORF

Nasza pracowniczka, Luisa, opisuje siebie jako otwartą, szczerą osobę i optymistkę z dużym poczuciem humoru. Dlaczego cokolwiek miałoby się nie udać? Moda inspirowała ją od zawsze, jednak to podczas studiów postanowiła, że chce wiązać z nią również swoją karierę zawodową. Jej recepta na sukces? Mów to, co naprawdę myślisz i uwierz w swoje możliwości!

Zdecydowanie wierzę, że mogę wszystko. Bo dlaczego nie?

JANA RIVA

AKTORKA I INFLUENCERKA, KOLONIA

Jana przeprowadziła się z Kazachstanu do Niemiec, gdy miała 3 lata. Od zawsze jej marzeniem było opowiadanie historii. Pragnęła wcielać się w różne role, więc już jako dziecko grała w teatrze. Mimo wykształcenia aktorskiego nigdy nie powierzono jej żadnej dużej roli, więc pewnego dnia postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Od tamtej chwili Instagram służy za jej „własny program telewizyjny”. Jana opisuje siebie jako zdecydowaną, twórczą, romantyczną i ambitną kobietę.

Siła to dla mnie nic innego, jak wiara we własne możliwości.

SINDISO KHUMALO

PROJEKTANTKA MODY, KAPSZTAD

Mówiła już o zrównoważonym rozwoju w przemyśle modowym na forum ONZ, a także przedstawiła swoje prace podczas wydarzenia Milan Fashion Week i w Narodowym Muzeum Sztuki Afrykańskiej w Waszyngtonie. Jej projekty były publikowane przez światowej klasy magazyny, takie jak Vogue czy Elle. Sindiso mieszka w Kapsztadzie i jest odnoszącą sukcesy projektantką mody.

Mam nadzieję, że w przyszłości kobiety będą miały równe szanse.

KUP WSZYSTKIE STYLIZACJE ›