ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Powinniśmy chronić naszą planetę. A to oznacza: Musimy dbać o nasze środowisko. Ta odpowiedzialność sprawia, że branża modowa stoi przed wieloma wyzwaniami – w firmie P&C podchodzimy do nich bardzo poważnie. Do naszych obowiązków należy ochrona środowiska oraz dążenie do sprawiedliwości społecznej i odpowiedzialnego obchodzenia się z surowcami naturalnymi. Dlatego codziennie dajemy z siebie wszystko, aby wspierać świadome zakupy.

Nasza gama marek i kolekcji spełniających standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju wciąż się rozszerza. Przywiązujemy dużą wagę do tego, aby móc zaoferować naszym klientom wyłącznie produkty wytwarzane zgodnie z ważnymi standardami. Szczególny nacisk kładziemy na ekologiczne włókna, zrównoważoną produkcję i oszczędne w gospodarowaniu zasobami procesy. Chcemy wprowadzić do niej marki, które idą o krok dalej i intensywnie podążają ścieżką zrównoważonego rozwoju i opowiadają się za ekologiczną modą.

Wierzymy, że każdy krok ma znaczenie. Dlatego wciąż pracujemy nad pomysłami i rozwiązaniami, które się do tego przyczyniają. Dowiedz się więcej i odkryj nasze ekologiczne marki i kolekcje oraz ich ciekawe historie.

WŁÓKNA ZE ZRÓWNOWAŻONEJ PRODUKCJI

W celu ochrony środowiska naturalnego coraz więcej naszych dostawców opiera się na włóknach ze zrównoważonej produkcji. Marka ARMEDANGELS jest świadoma tej odpowiedzialności i w swoich kolekcjach stawia na TENCEL, lyocell i włókna modalu. Włókna sztuczne na bazie celulozy produkowane są z masy drzewnej z drzew uprawianych w ramach zrównoważonej gospodarki leśnej – w procesie produkcji przyjaznym dla środowiska. Wiele produktów marki Marc O’Polo ma certyfikat OCS (Organic Content Standard). Oznacza to, że zawierają one nawet do 95–100% zrównoważonych włókien naturalnych pochodzących z kontrolowanego rolnictwa biologicznego – bez sztucznych pestycydów lub nawozów oraz bez nasion zmodyfikowanych genetycznie.

ODKRYJ ZRÓWNOWAŻONE PRODUKTY ›

ZRÓWNOWAŻONA PRODUKCJA

Intensywnie współpracujemy z markami, które stale zastanawiają się nad tym, w jaki sposób cały proces produkcji kolekcji może być bardziej zrównoważony. Pionierem w tej dziedzinie jest np. marka Ecoalf. Od starych plastikowych butelek, sieci rybackich, pozostałości kawy i bawełny, aż po zużyte opony samochodowe – marka przetwarza te przedmioty, a z tych MATERIAŁÓW Z RECYKLINGU produkuje nowe, modne i ekologiczne ubrania. Wszystkie produkty, które mają certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard), zostały wyprodukowane zgodnie z surowymi normami ekologicznymi i społecznymi.

PRODUKCJA OSZCZĘDZAJĄCA ZASOBY

W szczególności w produkcji wyrobów tekstylnych kwestia oszczędnego gospodarowania zasobami ma kluczowe znaczenie. Na szczęście coraz więcej marek kładzie nacisk na ekologiczne i zrównoważone procesy, które w jak najbardziej ostrożny sposób korzystają z zasobów naturalnych. Na przykład marka Levis wykorzystuje do produkcji ponad połowy swoich modeli jeansów innowacyjne technologie Water<Less®, które wymagają zużycia mniejszej ilości wody w procesie wykańczania. Co więcej: marka przedstawiła również 20 innym firmom na rynku swoje metody oszczędzania wody – ponieważ razem można osiągnąć więcej.

ODKRYJ ZRÓWNOWAŻONE PRODUKTY ›