WE CARE TOGETHER

Jesteśmy największym w Europie wielomarkowym sklepem odzieżowym z ponad 120-letnią tradycją. Nasza odpowiedzialność w społeczeństwie polega na podejmowaniu właściwych decyzji pod względem ekonomicznym, ekologicznym i społecznym. Zrównoważony rozwój ma dla nas ogromne znaczenie, dlatego też integrujemy tę ideę we wszystkich obszarach działalności firmy. Wspólnie chcemy przyczynić się do rozwoju odpowiedzialnej gospodarki w zakresie wyrobów włókienniczych. Dlatego chcemy zabrać wszystkich — naszych pracowników, partnerów i klientów — w podróż w kierunku zrównoważonego rozwoju i poinformować ich o naszych celach i działaniach.

ODKRYJ WSZYSTKIE ZRÓWNOWAŻONE PRODUKTY ›

UBRANIA ZE ZRÓWNOWAŻONEJ PRODUKCJI

Przejrzystość jest kluczem do bardziej zrównoważonego rozwoju. Aby ułatwić naszym klientom wybór zrównoważonych produktów, opracowaliśmy rygorystyczny standard certyfikacji. Do oznaczenia zrównoważonych produktów naszych zewnętrznych i ekskluzywnych marek używamy wybranych symboli. Każdy artykuł wyprodukowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju musi spełniać przynajmniej jeden wymóg. Rozróżniamy kategorie organic, recycled i responsible oraz oznaczamy odpowiednie artykuły naszym znakiem „We care together”.

ODKRYJ KAMPANIĘ O ZRÓWNOWAŻONEJ MODZIE

 

RECYCLED

Wspólnie z naszymi klientami chcemy zapobiegać powstawaniu odpadów i promować ponowne wykorzystanie, dlatego też stworzyliśmy kategorię zrównoważonego rozwoju „recycled”. Do wykonania produktu oznaczonego tym symbolem użyto materiałów, które otrzymały drugie życie w procesie ponownego wykorzystania. Od bawełny z recyklingu po butelki PET — nacisk kładziony jest na możliwość ponownego wykorzystania w celu ochrony zasobów.

ODKRYJ TERAZ ›
 

ORGANIC

Uprawa surowców jest ważnym aspektem zrównoważonych produktów. Materiały do wytwarzania produktu oznaczonego tym symbolem zostały wyprodukowane częściowo ekologicznie i bez szkodliwych dla środowiska pestycydów. Zrównoważone i odpowiedzialne materiały, takie jak bawełna ekologiczna, zmniejszają wpływ na środowisko już podczas uprawy.

 

RESPONSIBLE

Troska o ludzi, zwierzęta i przyrodę jest ważnym elementem zrównoważonego działania i decyduje o wyróżnieniu naszych produktów oznaczonych symbolem „responsible”. Alternatywne włókna i oszczędne pozyskiwanie materiałów chronią dobrostan zwierząt. Ponadto szczególny nacisk kładzie się na poprawę warunków pracy w ramach procesu produkcji, ochronę ludzi przed wyzyskiem i zapewnienie sprawiedliwego wynagrodzenia.

ODKRYJ TERAZ ›

STARANNIE PRZETESTOWANE

Polityka zakupowa Peek & Cloppenburg spełnia niezwykle wysokie wymagania, które jasno wynikają z obowiązków prawnych, i podlega wnikliwym kontrolom. Przed rozpoczęciem współpracy każdy z dostawców musi zobowiązać się umownie, że będzie dostarczał wyłącznie produkty nieszkodliwe dla zdrowia. Artykuły naszych ekskluzywnych marek są również przed dostawą testowane w specjalnie wyznaczonych laboratoriach na obecność wybranych substancji szkodliwych. Ponadto artykuły są regularnie testowane na losowo wybranych próbkach zgodnie z surowymi kryteriami Ökotex Standard 100.

PAPIER ZAMIAST PLASTIKU — W NASZYCH SKLEPACH ONLINE

Również w przypadku wysyłki online używamy zrównoważonych materiałów opakowaniowych. Zarówno nasze torby wysyłkowe, jak i kartony wykonane są w 100% z materiałów nadających się do recyklingu. Stosowany przez nas papier posiada również certyfikat FSC i pochodzi z odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Obliczamy emisje CO2 powstające podczas produkcji i kompensujemy je poprzez wspieranie wybranych projektów klimatycznych. Zobowiązanie to oznacza, że obszary leśne w brazylijskiej Amazonii są chronione przed wylesieniem i zarządzane w sposób zrównoważony. Uchwyty nośne dużych kartonów transportowych są wykonane z ekologicznego tworzywa sztucznego, które jest produkowane na bazie roślin odnawialnych. Ponadto wszystkie zamówienia z naszego sklepu internetowego docierają do Państwa w sposób neutralny dla klimatu dzięki programom takim jak DHL GOGREEN lub podobnym. Dodatkowe koszty bierzemy na siebie — zgodnie z duchem „We care together”.