Czarne rajstopy

Czarne rajstopy – subtelny dodatek o dużym modowym potencjale

Czarne rajstopy to jedne z najbardziej uniwersalnych dodatków, ponieważ sprawdzają się niemal w każdej sytuacji. Mają ogromny potencjał – potrafią wtopić się w stylizację lub nadać jej zupełnie nowy charakter. Czarne rajstopy to rozwiązanie odpowiednie na każdą porę roku. Latem lepiej sprawdzą się cienkie, przezroczyste modele dające dymny efekt, zaś w chłodne dni doskonałym wyborem będą częściowo lub całkowicie kryjące modele. Czarne rajstopy znakomicie uzupełnią zarówno eleganckie zestawy z sukienką czy spódnicą w roli głównej, jak i z szortami.

Na co zwrócić uwagę, wybierając rajstopy czarne?

Rajstopy czarne występują w wielu wariantach, dzięki czemu możesz dobrać model do swojego ulubionego stylu i pory roku. Jednym z najważniejszych aspektów jest wykończenie rajstop. To szczególnie istotne w przypadku czarnych modeli. Możesz zdecydować się na rajstopy błyszczące lub matowe. Jedne i drugie mają swoje zalety, jednak oprócz własnych upodobań estetycznych dobrze jest dopasować je do okoliczności. Jeśli zamierzasz założyć czarne rajstopy na wieczorne wyjście i spodziewasz się, że podczas uroczystości czy imprezy będą robione zdjęcia, lepiej sprawdzą się fasony matowe. Zwróć też uwagę na grubość i deseń rajstop. Do wyboru masz różne opcje – od cienkich i delikatnych jak mgiełka, po w pełni kryjące, a nawet ocieplane. Również jeśli chodzi o wzór, możesz zdecydować się na geometryczne lub kwiatowe desenie, postawić na gładki model z delikatnym szwem biegnącym wzdłuż nogi lub sięgnąć po jednolite czarne rajstopy.

Jak dbać o czarne rajstopy?

Twoje nowe czarne rajstopy posłużą Ci przez dłuższy czas, jeśli będziesz stosować się do kilku prostych zasad. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jak je zakładasz. Zadbaj o to, aby Twoje dłonie nie były szorstkie, zdejmij też pierścionki i bransoletki. Zacznij od zrolowania rajstop aż do części palców. Ostrożnie załóż je na stopy i równomiernie, powoli rozprowadzaj coraz wyżej. Niezwykle istotne jest też to, jak pielęgnujesz czarne rajstopy. Bez względu na to, czy jest to cienki, czy grubszy model, lepiej zdecydować się na pranie ręczne. Zrezygnuj z prania w pralce, ponieważ takie czyszczenie może spowodować uszkodzenia delikatnych włókien. Czarne rajstopy pierz w detergentach przeznaczonych do delikatnych tkanin. Płucz je w letniej wodzie, ponieważ gorąca może osłabić cienką dzianinę.

  1. 1
  2. Strona 1 / 2
  3. 2