1. Kobiety
   1. Odzież
  2. Mężczyźni
   1. Odzież

  Kurtki moro

  Kurtki to niezastąpiony element garderoby, kiedy pogoda za oknem nie nastraja optymizmem. Warto wówczas postawić na okrycia wierzchnie, które dostarczą nie tylko oczekiwanego komfortu, ale zapewnią efektowną prezencję. Dużą popularność zyskują kurtki moro, które pozwolą wyróżnić się w tłumie.

  Kurtki moro – męska rzecz

  Kurtki moro przebojem wdarły się do męskiej garderoby. Nic dziwnego, ponieważ wielu mężczyzn lubi styl militarny, a do niego bez wątpienia zaliczają się wzory moro. W zależności od pory, fani "łaciatych" kurtek mogą postawić na modele dostosowane do panującej aury. Chociaż moro kojarzy się z ciemnymi, ziemistymi tonacjami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po alternatywne wersje tego lubianego wzoru. Kurtki moro nasycone kolorami takimi jak żółty, niebieski i zielony pozwolą wprowadzić optymistyczny akcent do wyjściowej kompozycji. Miłośnicy bardziej stonowanych połączeń mogą wybrać kurtki w kilku odcieniach jednej barwy, na przykład czerwieni. Kurtki moro występują w wielu wariantach. W zależności od preferencji i funkcjonalności, mężczyźni mają do dyspozycji różne opcje kurtek pokrytych moro. Mogą to być pozycje pikowane, kurtki z dzianiny lub wełniane modele. Kolejną ciekawą propozycją są parki z odpinanym krótkim płaszczem. Sympatycy nieszablonowych rozwiązań powinni przyjrzeć się kurtkom zakładanym przez głowę. Natomiast kurtki funkcyjne z watowaniem spełnią oczekiwania amatorów aktywnego wypoczynku.

  Popularne modele kurtek moro dla kobiet

  Motyw moro nie jest jedynie męską domeną. W modzie damskiej co rusz pojawiają się wzory zapożyczone z męskiej garderoby, które z powodzeniem mogą nosić miłośniczki oryginalnych trendów. Kurtki moro pozwolą wprowadzić do codziennych kompozycji wyjściowych powiew świeżości, przełamując klasyczne rozwiązania. Kobiety mogą zdecydować się na kurtki o różnorodnym kroju. Z reguły są to funkcjonalne modele przejściowe, które cechuje taliowany krój, odpinane elementy czy materiał odporny na wiatr i wodę. Natomiast wełniane propozycje, w których mogą znaleźć się odpinany kołnierz ze sztucznego futra lub kaptur, staną się ciekawą opcją dla kobiet poszukujących bardziej szykownych rozwiązań. Z racji stonowanej kolorystyki, kompozycję, w której dominuje moro można uzupełnić o barwne nakrycia głowy czy dodatki w postaci chust, szalików i rękawiczek. Będą one efektownie kontrastować z kurtką moro. Warto również postawić na obuwie pasujące do kurtki moro. W tej kwestii bardzo dobrze sprawdzą się botki na obcasie lub traperki.