1. Kobiety
   1. Odzież
  2. Mężczyźni
   1. Odzież

  Kurtka sztruksowa

  Kurtka sztruksowa to oryginalna propozycja, dzięki której możemy podkreślić swój styl w sezonie przejściowym. Dopasowany do imagu model kurtki sztruksowej to świetna propozycja zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

  Kurtka sztruksowa — ​prosty sposób na oryginalny image

  Kurtka sztruksowa już na pierwszy rzut oka wyróżnia się spośród innych modeli odzieży wierzchniej. Wszystko za sprawą materiału, z którego została wykonana. Sztruks to tkanina o charakterystycznym prążkowaniu, która szczyt swojej popularności osiągnęła w latach 70. ubiegłego wieku. Wbrew pozorom nie została jednak zupełnie zapomniana przez modowy świat. Kurtka sztruksowa to jedno z tych ubrań, które regularnie pojawia się na wybiegach w światowych stolicach mody. Jednak większość osób wciąż niepewnie podchodzi do tej propozycji. Zupełnie niesłusznie! Kurtka sztruksowa to prawdziwie oryginalny sposób na wyróżnienie się z tłumu. Wystarczy jednak zadbać, by dobrze zgrać ją z resztą swojej stylizacji.

  Kurtka sztruksowa — ​jak o nią dbać?

  Kurtka sztruksowa może posłużyć nam przez wiele kolejnych sezonów, o ile tylko będziemy przestrzegać zasad jej prawidłowej pielęgnacji. Można prać ją w pralce, jednak wyłącznie przy użyciu delikatnych detergentów i programów przeznaczonych dla wrażliwych tkanin. Kurtki sztruksowej nie wirujemy ani nie suszymy w suszarce. Zawsze pierzemy ją na lewej stronie, a jeśli będziemy ją prasować, to również czynimy to na lewej stronie.

  Jak nosić kurtki sztruksowe?

  Kurtka sztruksowa ma wiele twarzy. W kolekcjach pojawiają się zarówno modele w klasycznych barwach, jak i w kolorach nawiązujących do palety barw popularnej w latach 70. Ponadto, szczególnie w kolekcjach damskich, kurtka sztruksowa często pojawia się w pastelowych odcieniach. Kurtka sztruksowa w kobiecej szafie może być noszona zarówno z ulubionymi jeansami, jak i wraz ze zwiewnymi sukienkami. Warto także sięgnąć po inspiracje ze stylu boho, który idealnie dopełni wyjątkowy urok sztruksowej kurtki. Z kolei mężczyźni mogą śmiało nosić kurtkę sztruksową jako alternatywę dla swojej ulubionej skórzanej ramoneski lub jeansowej katany. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, by kurtkę sztruksową nosić w stricte streetwearowych lookach, jak i też łączyć ją z bardziej eleganckimi elementami ubioru, takimi jak chociażby tweedowe spodnie.