Spódnice szyfonowe

  1. Kobiety
   1. Odzież

  Spódnice szyfonowe

  Delikatny i lekki niczym poranna mgiełka szyfon to idealny materiał na letnie spódnice i na wizytowe sukienki. Zwiewność materiału w połączeniu z kolorowymi nadrukami oraz modnymi detalami sprawiają, że spódnica szyfonowa idealnie się wpisuje w styl romantyczek, ale i kobiet biznesu, poszukujących eleganckich sukienek koktajlowych.

  Szyfon może być wykorzystywany do stworzenia modnej spódnicy na każdą okazję

  Najczęściej wykorzystuje się gładkim materiał w stonowanych odcieniach, z którego szyje się długie spódnice na lato. Dodatkowe marszczenia, zebranie w szeroki pas oraz podszycie nieprześwitującą podszewką to najczęściej wykorzystywane sposoby, aby stworzyć idealną spódnicę szyfonową na ciepłe dni. Z szyfonu szyje się zwykle spódnice długie lub o długości midi, często także mocno je marszcząc, co również podkreśla jej wygodny charakter. Niezwykle ciekawie prezentują się także spódnice asymetryczne z wydłużanym tyłem czy krótsze spódnice z szyfonu, wykończone szerokim pasem o sportowym fasonie.

  Spódnice szyfonowe najczęściej kojarzą się z eleganckimi koktajlami oraz uroczystościami

  Nie oznacza to, że szyfonowa spódnica czy sukienka musi być uszyta z materiału w kolorze czarnym czy granatowym. Modne są również sukienki z szyfonów kolorowych. Najbardziej eleganckie sukienki to sukienki jednokolorowe, które mają długi spódnicowy dół oraz dopasowany do sylwetki gorset z koronki. Szyfon w wersji wizytowej może być uzupełniony o górę z długim rękawem lub asymetryczną narzutkę, która delikatnie przysłoni ramiona, podkreślając wizytowy charakter całości. Modne jest również połączenie szyfonu w dwóch kolorach. Kontrastowe pod względem koloru zestawienie góry i dołu to prosty przepis na szyfonową sukienkę koktajlową dla kobiety w każdym wieku.

  Sortuj według: