1. Kobiety
   1. Odzież

  Sukienki jedwabne

  Sukienki jedwabne to doskonała propozycja dla prawdziwych koneserek mody. Niezwykle eleganckie i bardzo komfortowe sprawdzą się podczas wielu okazji. To odzież, którą można nosić zarówno w czasie wielkiego wyjścia, jak i na co dzień, za każdym razem uzyskując ciekawy i oryginalny look.

  Jedwabne sukienki symbolem szlachetności

  O tym, jak wiele wygody zapewniają naturalne tkaniny, nie trzeba przekonywać żadnej miłośniczki mody. Jedwab to szlachetny materiał, będący od stuleci synonimem szyku i luksusu, zarezerwowany kiedyś dla przedstawicieli najwyższych warstw społecznych. Dziś z powodzeniem mogą sięgać po niego fashionistki, w garderobie których priorytet zdobywa najwyższa jakość. Jedną z największych zalet sukienek jedwabnych jest to, że można je nosić przez okrągły rok. Latem tkanina daje przyjemne uczucie chłodu, zaś zimą ogrzewa ciało. Jest przy tym bardzo przewiewna i przyjazna dla skóry. Aby przez długi czas można było cieszyć się jej pięknem, warto zadbać o prawidłową pielęgnację. Sukienki z jedwabiu najlepiej prać ręcznie w zimnej wodzie z dodatkiem kilku kropli octu lub soku z cytryny. Nie można ich jednak namaczać, ponieważ delikatne, skręcone włókna mogłyby wówczas ulec rozluźnieniu.

  Sukienki jedwabne: bogactwo kolorów, wzorów i fasonów

  Obok jednolitych modeli idealnych na wyjątkowe uroczystości, można sięgnąć po sukienki jedwabne dekorowane printem. Dla kobiet, które chcą wizualnie wymodelować sylwetkę bezkonkurencyjne są motywy geometryczne. Warto też przyjrzeć się pasiastym deseniom. Pionowe wysmuklają optycznie figurę, poziome – nadają jej kobiece kształty. Ponadczasowe i dziewczęce są desenie kwiatowe, które z pewnością odnajdą się w szafach romantycznych dusz. Z kolei trendsetterki, które lubią czasem dodać do kompozycji drapieżne akcenty, mogą śmiało pokusić się o desenie zwierzęce. Różnorodne kroje sprawiają natomiast, że jedwabne sukienki można bez problemu dobrać do figury. Modele z mocno rozkloszowanym dołem i dopasowaną górą podkreślają linię talii i bioder. Są bezkonkurencyjne dla kobiet o sylwetce tuby lub odwróconego trójkąta. Z kolei fashionistki mogące pochwalić się figurą klepsydry chętnie wybierają dopasowane fasony, pozwalające zaakcentować idealne proporcje na linii biodra-ramiona. Nie brakuje również propozycji dla miłośniczek mody o bardziej zaokrąglonych kształtach. Delikatnie trapezowe sukienki z jedwabiu wykończone szerokim dekoltem to doskonała opcja dla gruszek, zaś kobiety posiadające figurę jabłka prezentują się zjawiskowo w oversize’owych krojach oraz modelach empire.