Sukienki z trenem

10 wyników

Sortuj według:

Sukienki z trenem – wytworne kreacje na najważniejsze okazje

Sukienki z trenem to prawdziwa esencja elegancji, która pozwala podkreślić wyjątkową okazję. Najchętniej bywają wybierane na ślub, wesele, a także na ważne wieczorne wyjścia i uroczystości. Suknie z trenem prezentują się niesamowicie elegancko i wytwornie. Ten najczęściej towarzyszy powłóczystym sukienkom maxi, w których każda kobieta ma szansę poczuć się niczym na królewskim dworze. Warto podkreślić, że sukienki z trenem mają tendencję do optycznego modelowania figury. Powód jest prosty: tego rodzaju fason wysmukla sylwetkę i optycznie ją wydłuża. Dodaje także niekwestionowanej gracji i szlachetności. Długi, wytworny fason determinuje też sposób poruszania się. W takiej kreacji z reguły chodzi się wolniej i dostojniej, co dodatkowo podkreśla szykowny efekt.

Krótki przewodnik po rodzajach sukienek z trenem

Sukienki z trenem różnią się od siebie pod względem fasonu i rodzaju trenu. Warto wiedzieć, że to efektowne przedłużenie sukni może występować w różnych wydaniach. Jednym z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań są suknie z trenem zwanym sweep. To krótki tren, który delikatnie ciągnie się za sukienką, a materiału spoczywającego na podłodze nie jest dużo. Tego rodzaju modele można w razie potrzeby podpinać. Niektóre suknie posiadają nawet całkowicie odpinany tren. Takie rozwiązanie można rozważyć na przykład podczas wesela. Innym popularnym fasonem jest suknia z trenem katedralnym. W tym przypadku przedłużenie kreacji jest zaokrąglone i dłuższe niż w modelach typy sweep. Taka sukienka prezentuje się wspaniale na zdjęciach, a także podczas przysięgi małżeńskiej w kościele. Może jednak wymagać zmiany w czasie zabawy i tańca po uroczystości.

Jak wybrać suknię z trenem?

Suknię z trenem wspaniale uzupełnia przedłużenie tylnej części kreacji, jednak warto starannie dopasować także jej fason. Do wyboru masz wiele modeli, które znakomicie wyeksponują atuty Twojej sylwetki. Warto podkreślić, że większość sukienek z trenem to fasony zwiewne, rozszerzane ku dołowi, wykonane z udrapowanych warstw tkaniny. Najwęższym punktem sylwetki w tego typu strojach jest talia i to ona jest w nich wyraźnie zaznaczona. W zależności od typu swojej figury możesz postawić na model odcinany tuż pod biustem lub zdecydować się na opcję z niżej zaznaczoną talią. Ciekawym rozwiązaniem są sukienki z trenem bez rękawów i na cienkich ramiączkach. Jeśli masz ochotę, możesz jednak pokusić się także o model z delikatnymi rękawami.