1. Kobiety
   1. Akcesoria
   2. Obuwie
   3. Odzież
  2. Mężczyźni
   1. Odzież
  3. Dzieci
   1. Odzież

  Panterka

  Panterka to jeden z najbardziej cenionych modowych deseni. Inspirowana drapieżną egzotyką panterka doskonale sprawdza się przede wszystkim w damskiej garderobie, lecz niektórzy projektanci proponują ten wzór również mężczyznom.

  Panterka — nie tylko dla femme fatale

  Panterka jako deseń jest obecna w modzie już od lat 40., lecz prawdziwie popularna stała się dopiero na fali rewolucji szalonych lat 60. Współcześnie panterka pojawia się na rozmaitych ubraniach i chętnie noszona jest zarówno latem, jak i w sezonie jesienno-zimowym. Panterka potrafi dodać wyrazistości każdej, nawet najprostszej stylizacji i w kilka chwil wykreować image godny prawdziwej ikony stylu. Żadna kobieta nosząca ten przykuwający spojrzenia print na pewno nie pozostanie niezauważona. Inspirowany skórą geparda wzór okazuje się równie efektowny zarówno na ubraniach, jak i jako motyw zdobiący rozmaite dodatki — od butów aż po torebki i paski.

  Jak modnie nosić panterkę?

  Panterka może być na pierwszy rzut oka nieco onieśmielająca, lecz wbrew pozorom, ten deseń można dość łatwo włączyć do swojego modowego repertuaru. Wystarczy jedynie znajomość kilku zasad i oczywiście unikanie przesady. Tą ostatnią lepiej zostawić stylistom kreującym modowe sesje zdjęciowe. Z czym zatem najlepiej łączyć panterkę? Ten deseń doskonale komponuje się przede wszystkim z niezastąpioną czernią, która dodatkowo podkreśla jego wyrazistość i sprawia, że cały wizerunek staje się prawdziwie wyrafinowany. Panterkę można ponadto łączyć z odcieniami szarości oraz beżów. Dla odważnych kobiet ciekawym rozwiązaniem jest doprawienie tego wzoru odrobiną czerwieni lub nasyconej fuksji. Należy jednak uważać i czynić to z wyczuciem. Czerwona torebka lub fuksjowa apaszka na tle płaszcza czy też sukienki w panterkę to tylko kilka z inspiracji na oswojenie tego drapieżnego printu.

  Jakich modowych błędów się wystrzegać wybierając panterkę?

  Wybierając panterkę, lepiej ograniczyć się do maksymalnie dwóch rzeczy ozdobionych tym motywem. Cętkowany total look może okazać się nieco ryzykowny. Lepiej także uważać na łączenie panterki z rzucającymi się w oczy akcesoriami z lakierowanej skóry. Warto także utrzymać umiar w makijażu oraz biżuterii. Tak, panterka sama w sobie jest tak charakterna, że nie potrzebuje zbędnej konkurencji. Opłaca się więc komponować ją z raczej stonowanymi elementami, tak, by pozwolić jej w pełni uwolnić swą drapieżną moc.

  1. 1
  2. Strona 1 / 7
  3. 7