Sukienki na obronę

299 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 7
  3. 7
  1. 1
  2. Strona 1 / 7
  3. 7

Sukienka na obronę

Szykując się do obrony pracy magisterskiej lub doktorskiej, trzeba pomyśleć  o przygotowaniu odpowiedniej kreacji. Sukienka na obronę ma zapewniać pewność siebie, która ułatwia przecież pomyślne zdanie egzaminu dyplomowego. Aby nie popełnić gafy, warto pamiętać o dress codzie, sugerującym w tym przypadku elegancję i dyskretny umiar.

Niezawodna klasyczna sukienka na obronę

Egzaminatorzy nie tylko słuchają odpowiedzi na swoje pytania, ale też zwracają uwagę na wygląd rozmówcy lub rozmówczyni. Przyszła absolwentka uczelni powinna wybrać sukienkę niezbyt krótką i bez pokaźnego dekoltu - takie modele są idealne, by zrobić dobre wrażenie, zwłaszcza jeśli egzaminatorami są osoby starsze i o konserwatywnych poglądach. Czarna, szara i granatowa sukienka midi to ponadczasowe projekty, dzięki którym wygląda się schludnie, elegancko i profesjonalnie. Czy to sukienka typu etui z dekoltem w serek, czy prosty model z kołnierzem albo półgolfem, można mieć pewność, że strój nie zirytuje egzaminatora. Talia podkreślona cienkim paskiem to dobry pomysł, podobnie zresztą jak delikatne drapowanie czy wzór w pepitkę. Stawiając na minimalistyczny look, warto jednak zadbać o to, by nie wyglądać zbyt skromnie. Aby wywrzeć dobre wrażenie na obronie, trzeba wykazać się dobrym gustem i wyczuciem, ale nie chodzi o to, by wyglądać jak uczennica!

Sukienka na obronę - czy można pozwolić sobie na oryginalność?

Przeglądając propozycje w obrębie tej kategorii, trafia się na projekty, które odbiegają od klasyki. Geometryczne wzory, duże kwiatowe desenie, śmiałe kolory i kontrastowe zestawienia barw, a także wyraziste detale - czy to na pewno dobry pomysł? Jeśli sukienka nie odsłania zbyt wiele i nie przypomina koktajlowej kreacji, to można pokusić się o nietypową stylizację. Oryginalne sukienki na obronę są nawet wskazane, jeśli studiowało się jakiś artystyczny kierunek. Interesujący design sukienki na obronę podkreśli nieszablonową osobowość swojej właścicielki, jednak warunek jest taki, że nie powinno się przesadzić z ekstrawagancją. Nie będzie nietaktem postawienie na nietypowy materiał - satyna, która kojarzy się raczej z wieczorowymi kreacjami, ma szansę okazać się świetnym wyborem, jeśli tylko wybierze się na sukienkę o formalnym fasonie. Nie należy też zapominać o tym, że sukienka na obronę musi być wygodna i nie powinna sprawiać dyskomfortu podczas siadania. Taki model na pewno ograniczy stres!