Sukienki na studniówkę 2022

2530 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 53
  3. 53
  1. 1
  2. Strona 1 / 53
  3. 53

Najpiękniejsze sukienki na studniówkę 2022

Studniówka to wydarzenie, które pamięta się przez długie lata. Dlatego tak ważny jest dobór stosownej garderoby. Kobiecej, eleganckiej i niekiedy uwodzicielskiej. Najważniejszym elementem, clou, jest ekskluzywna sukienka na studniówkę. Dopasowana do sylwetki sukienka na studniówkę 2022 podkreśla walory kobiecości przeplatane dziewczęcym urokiem.

Różne formy sukienek na studniówkę 2022

Przeglądając sukienki na studniówkę, dobrze jest skupić się nie tylko na kolorze i długości, ale również wskazane jest dobrać sukienkę dopasowaną do sylwetki i wzrostu. Modele oparte na linii trapezu (szerokie u dołu i wąskie u góry) szczególnie polecane są dziewczynom, które szukają sposobu na zmniejszenie optyczne ramion i zatuszowanie ewentualnych niedoskonałości figury. Sukienki na studniówkę oparte na trapezie występują w różnych długościach. Śmiało więc można odsłonić nogi. Inny popularny fason to sukienka na wzorze X; szeroka w biodrach i wąska w talii polecana między innymi przyszłym maturzystkom o obfitszym biuście.

Barwy i odcienie studniówkowych sukienek

Trzeci popularny wzór to sukienki na studniówkę przypominające krojem długi prostokąt, w tym sukienki ołówkowe z dodatkowym zwężeniem na dole. Wersje z wyciętymi plecami lub typu bandeau to najmodniejsze i zarazem najbardziej odważne warianty. Dobierając sukienkę na studniówkę należy wrócić uwagę na barwę i odcień. Harmonia z typem karnacji, barwą oczu i kolorem włosów to podstawa. Dla wielu dziewcząt to istotniejsze niż aktualne trendy kolorystyczne. Klasyka, jak czerń, granat i odważniejsza czerwień, to dobry pomysł. Pastele też są polecane.

Akcesoria i dodatki do sukienek na studniówkę

Dopełnieniem studniówkowej kreacji są zarówno buty i torebki, jak również wyraziste naszyjniki i kolczyki. Przy prostej sukience, jak mała czarna, masywna kolia to świetny wybór, zaś przy sukienkach z błyszczącego materiału należy ostrożnie komponować biżuterię, ograniczając się do łańcuszka z drobnym splotem. Sukienka kupiona z myślą o balu maturalnym może posłużyć także jako główny element kreacji na inne uroczyste okazje.