Sortuj według:

Świąteczne czapki

Świąteczne czapki potrzebne są bardziej z powodów praktycznych niż estetycznych – Boże Narodzenie jest w grudniu, kiedy temperatury niekiedy spadają do zera i poniżej. Aby uroczysta stylizacja pozostała klasyczną, dobrze zegrać czapkę z ubiorem na święta.

Czym kierować się, wybierając świąteczne czapki?

Świąteczne czapki i kompozycje powinny być dopasowane przede wszystkim do okoliczności, w jakich mężczyzna spędza Boże Narodzenie. Wiele osób wybiera się na rodzinny spacer w zimowej atmosferze. W tej sytuacji ważną rolę gra odpowiednio dobrany strój wierzchni. Prym w tej kategorii wiodą szykowne płaszcze o długości najczęściej sięgającej do połowy uda. Nie można zapominać o świątecznych czapkach, które gwarantują ciepło i komfort nawet w czasie bardzo mroźnej i śnieżnej aury. Jak wybrać odpowiedni model? Aby zapewnić sobie wytworną prezencję należy zwrócić przede wszystkim uwagę na rodzaj materiału. Warto stawiać na modele wykonane z naturalnych tkanin. Bawełna, wełna czy wełna merino są od wielu lat cenione nie tylko za znakomity wygląd, ale i za komfort. Z jednej strony świetnie izolują przed chłodem, z drugiej pozwalają skórze oddychać i dobrze odprowadzają wilgoć.

Świąteczne czapki - elegancko czy na luzie?

Świąteczne czapki powinny też wyróżniać się eleganckim designem. Wyśmienicie w tej kwestii sprawdzają się proste modele pozbawione ozdób. Nie można zapominać o tym, że w podniosłą atmosferę Bożego Narodzenia idealnie wpisują się warianty w stonowanych kolorach. Oprócz klasycznej, ponadczasowej czerni, warto pokusić się o nasycone tonacje – bordo, granat czy butelkową zieleń. Osoby spędzające święta w bardziej swobodnej atmosferze mogą z kolei postawić na czapki dekorowane zimowym deseniem. Dobrym pomysłem mogą okazać się również modele z pomponem. Warto jednak pamiętać o tym, że są to rozwiązania, które najlepiej pasują do pikowanej lub puchowej kurtki, nie zaś do szykownego, wełnianego płaszcza.