Świąteczne koszule

6 wyników

Sortuj według:

Świąteczne koszule

Elementem garderoby, którego nie może zabraknąć w czasie świąt, to oczywiście świąteczna koszula. To właśnie ona powoduje, że stylizacja jest spójna, szykowna i dosłownie dopięta na ostatni guzik.

Rękaw i kołnierzyk – ważne elementy świątecznej koszuli

Najwięcej osób spędza święta w domu, w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Zdarza się, że miejscem, w którym celebruje się Boże Narodzenie jest luksusowa restauracja czy odnowiony dworek. W ostatnim czasie coraz więcej ludzi wybiera się też na wigilię firmową. Każda z tych okoliczności wymaga skrupulatnie dobranej stylizacji, pozwalającej poczuć się pewnie i szykownie. Oprócz eleganckich spodni w kant i marynarek, nieodłącznym elementem outfitu są świąteczne koszule. O czym należy pamiętać, wybierając odpowiednie modele? Nie można zapominać przede wszystkim o tym, że koszula wybierana na święta obowiązkowo musi mieć długi rękaw. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj kołnierzyka. Najbardziej uniwersalny jest kołnierzyk typu Kent. Dobrym pomysłem może okazać się wariant włoski z szeroko rozstawionymi wyłogami. Mężczyźni spędzający święta w luźnej atmosferze mogą pokusić się o świąteczną koszulę z kołnierzykiem typu button down. Jeżeli natomiast podczas Bożego Narodzenia panuje wyjątkowo podniosła atmosfera, dobrym pomysłem może okazać się koszula z łamanym kołnierzykiem i listwą zakrywającą guziki, do której należy dopasować muszkę.

Biel numerem jeden wśród świątecznych koszul

Wybierając świąteczne koszule, nie można zapominać o ich kolorze. Strzałem w dziesiątkę są oczywiście w tym względzie białe modele, które od lat pozostają synonimem elegancji i ponadczasowej mody. Osoby celebrujące Boże Narodzenie w domu mogą pokusić się o delikatne, pastelowe odcienie – łagodny błękit lub róż. Ciekawym rozwiązaniem są ponadto białe koszule świąteczne z kontrastującą lamówką wokół kołnierzyka i mankietów oraz ciemnymi guzikami, łączące w sobie elegancję z nutą swobody. Co ważne, wybierając koszule na święta, należy koniecznie zwracać uwagę na rodzaj tkaniny, z której są wykonane. Zdecydowanie najlepszym wyborem jest bawełna, która świetnie się prezentuje i jednocześnie zapewnia maksimum komfortu. Warto przy tym pamiętać, że modele zawierające niewielką domieszkę syntetycznych włókien są bardziej odporne na zagniecenia.