WE CARE TOGETHER

Jesteśmy największym w Europie wielomarkowym sklepem odzieżowym z ponad 120-letnią tradycją. Nasza odpowiedzialność w społeczeństwie polega na podejmowaniu właściwych decyzji pod względem ekonomicznym, ekologicznym i społecznym. Zrównoważony rozwój ma dla nas ogromne znaczenie, dlatego też integrujemy tę ideę we wszystkich obszarach działalności firmy. Wspólnie chcemy przyczynić się do rozwoju odpowiedzialnej gospodarki w zakresie wyrobów włókienniczych. Dlatego chcemy zabrać wszystkich — naszych pracowników, partnerów i klientów — w podróż w kierunku zrównoważonego rozwoju i poinformować ich o naszych celach i działaniach.

ODKRYJ WSZYSTKIE ZRÓWNOWAŻONE PRODUKTY ›

UBRANIA ZE ZRÓWNOWAŻONEJ PRODUKCJI

Przejrzystość jest kluczem do bardziej zrównoważonego rozwoju. Aby ułatwić naszym klientom wybór zrównoważonych produktów, opracowaliśmy rygorystyczny standard certyfikacji. Do oznaczenia zrównoważonych produktów naszych zewnętrznych i ekskluzywnych marek używamy wybranych symboli. Każdy artykuł wyprodukowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju musi spełniać przynajmniej jeden wymóg. Rozróżniamy kategorie organic, recycled i responsible oraz oznaczamy odpowiednie artykuły naszym znakiem „We care together”.

 

RECYCLED

Jedną z najważniejszych zasad zrównoważonego rozwoju jest zmniejszenie zużycia zasobów, np. poprzez ponowne wykorzystanie materiałów. Produkty oznaczone naszym symbolem „Recycled” są przynajmniej częściowo wykonane z materiałów, które otrzymały drugie życie w procesie ponownego wykorzystania. Od bawełny z recyklingu po butelki PET — nacisk kładziony jest na możliwość ponownego wykorzystania w celu ochrony zasobów.

ODKRYJ TERAZ ›
 

ORGANIC

Zrównoważony rozwój zaczyna się od uprawy surowców. Oznaczamy produkty symbolem „Organic”, jeśli surowce do ich produkcji powstały przynajmniej częściowo w sposób ekologiczny, przy użyciu mniejszej ilości wody i środków chemicznych niż zwykle lub bez szkodliwych dla środowiska pestycydów. Bardziej zrównoważone i odpowiedzialne materiały, takie jak bawełna organiczna, włókna lyocellu lub modalu, zmniejszają szkodliwy wpływ na środowisko.

 

RESPONSIBLE

Zrównoważone działania wymagają szczególnej troski o ludzi, zwierzęta i przyrodę. Produkty oznaczone symbolem „Responsible” są zatem bardziej zrównoważone pod wieloma względami. Niektórzy producenci stosują w oznakowanych produktach np. alternatywne włókna lub łagodne dla środowiska pozyskiwanie materiału, aby chronić dobrostan zwierząt. Z drugiej strony, inni producenci kładą duży nacisk na poprawę warunków pracy przy procesie produkcji, ochronę przed wyzyskiem i uczciwe wynagrodzenie. Jednocześnie producenci w wielu przypadkach kładą dodatkowy nacisk na ochronę przyrody jako podstawowy warunek certyfikacji swoich wyrobów. Wspólną cechą wszystkich produktów oznaczonych symbolem „Responsible” jest to, że są one krokiem w kierunku bardziej zrównoważonego przemysłu modowego.

ODKRYJ TERAZ ›

STARANNIE PRZETESTOWANE

Polityka zakupowa Peek & Cloppenburg spełnia niezwykle wysokie wymagania, które jasno wynikają z obowiązków prawnych, i podlega wnikliwym kontrolom. Przed rozpoczęciem współpracy każdy z dostawców musi zobowiązać się umownie, że będzie dostarczał wyłącznie produkty nieszkodliwe dla zdrowia. Artykuły naszych ekskluzywnych marek są również przed dostawą testowane w specjalnie wyznaczonych laboratoriach na obecność wybranych substancji szkodliwych. Ponadto artykuły są regularnie testowane na losowo wybranych próbkach zgodnie z surowymi kryteriami Ökotex Standard 100.

PAPIER ZAMIAST PLASTIKU — W NASZYCH SKLEPACH ONLINE

Również w przypadku wysyłki online używamy zrównoważonych materiałów opakowaniowych. Zarówno nasze torby wysyłkowe, jak i kartony wykonane są w 100% z materiałów nadających się do recyklingu. Stosowany przez nas papier posiada również certyfikat FSC i pochodzi z odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Obliczamy emisje CO2 powstające podczas produkcji i kompensujemy je poprzez wspieranie wybranych projektów klimatycznych. Zobowiązanie to oznacza, że obszary leśne w brazylijskiej Amazonii są chronione przed wylesieniem i zarządzane w sposób zrównoważony. Uchwyty nośne dużych kartonów transportowych są wykonane z ekologicznego tworzywa sztucznego, które jest produkowane na bazie roślin odnawialnych. Ponadto wszystkie zamówienia z naszego sklepu internetowego docierają do Państwa w sposób neutralny dla klimatu dzięki programom takim jak DHL GOGREEN lub podobnym. Dodatkowe koszty bierzemy na siebie — zgodnie z duchem „We care together”.