Wyprzedaż damskie garnitury & kostiumy

26 wyników

Sortuj według:

Wyprzedaż damskie garnitury i kostiumy

Ze względu na obowiązujący w wielu firmach dress code, część kobiet wybierając ubrania do pracy, decyduje się na klasyczny kostium lub marynarkę. Damskie garnitury i żakiety, mimo że dość przewidywalne w swoim kroju, mogą stanowić oryginalny element stylizacji do pracy

Różne kroje damskich garniturów

Damskie garnitury to najbardziej oczywiste zestawienie marynarki i spodni. Duże znaczenie przy ich wyborze ma prosty krój, który w przypadku marynarki oznacza delikatne podkreślenie kobiecej sylwetki. Niewielkie klapy, zapięcie na maksymalnie dwa guziki oraz jednolita tkanina, z jakiej szyje się większość marynarek, to jedynie kilka cech, jakie powinna posiadać marynarka zaprojektowana z myślą o kobietach. Kobiety, które wybierają marynarki do pracy, chętnie je łączą z zapinanymi na guziki koszulami lub gładkimi topami. Integralną częścią damskiego garnituru są spodnie, bardzo często o prostym kroju. Projektanci wielu marek starają się jednak ożywić garnitury, umieszczając w nich modne akcenty. W niektórych kompletach łączy się krótkie żakiety ze spodniami o rozszerzanym kroju, w innych z kolei wydłuża się marynarkę, dzięki czemu można ją nosić zarówno z wąskimi jeansami, jak i sukienkami typu princeska.

Kostiumy to idealne połączenie na każdą okazję

Kostiumy w wielu przypadkach stanowią idealne połączenie krótkiego żakietu ze spódnicą. Najczęściej jest to taliowany żakiet, bardzo często zapinany na jeden guzik, i spódnica ołówkowa o prostym kroju. Żakiety, podobnie jak marynarki, mogą być również noszone do sukienek biznesowych o prostym kroju. Dopasowana do sylwetki sukienka bez rękawów idealnie się komponuje z żakietami z zapięciem na zamek błyskawiczny, czy z bardziej wieczorowymi krótkimi bolerkami. Coraz częściej kobiety rezygnują z jednobarwnych zestawów, dobierając do marynarek eleganckie spodnie o modnym kroju w innym odcieniu. Spodnie typu slim, noszone razem z marynarką, mogą być również spodniami o długości 7/8.