ZRÓWNOWAŻONE MARKI
W P&C

Bardzo poważnie traktujemy odpowiedzialność względem naszej planety i środowiska naturalnego. Dlatego też w coraz większym stopniu współpracujemy z markami, które na różne sposoby wspierają kwestię zrównoważonego rozwoju. Przestrzeganie dobrowolnych norm i standardów pokazuje, że koncepcja zrównoważonej mody jest w pełni osiągalna i stanowi krok we właściwym kierunku. Co więcej: dowodzi również, że zrównoważony rozwój i moda mogą iść ze sobą w parze.

ARMEDANGELS

Marka Armedangels daje przykład w zakresie zrównoważonego rozwoju i bezkompromisowo wspiera rynek mody przyjazny dla środowiska i odpowiedzialny społecznie. Marka sprzeciwia się zjawisku tzw. „społeczeństwa wyrzucania” poprzez produkcję towarów nadających się do recyklingu. Proces produkcji całkowicie wyklucza „odpady nienadające się do recyklingu”.

„WE MAKE
             FASHION
      ECO & FAIR.”

Marka, we współpracy ze swoimi partnerami, przywiązuje szczególną wagę do ekologicznych materiałów, przetwarzania bez stosowania pestycydów i szkodliwych chemikaliów, a także do godnych warunków pracy i płacy. Cel: Armedangels aspiruje do bycia najbardziej uczciwą marką modową na świecie.

Niezależne organizacje, takie jak Fair Wear Foundation oraz Fairtrade, potwierdzają tę zrównoważoną koncepcję. Marka Armedangels otrzymała również certyfikat materiałów organicznych GOTS (Global Organic Textile Standard), a 90% produktów marki także potwierdzenie organizacji ochrony zwierząt PETA dotyczące wegańskiego pochodzenia materiałów „approved vegan”.

ODKRYJ ARMEDANGELS › ODKRYJ WIĘCEJ ZRÓWNOWAŻONYCH PRODUKTÓW ›

WODEN

„FASHION WITH A GREEN FOOTPRINT.”

Marka WODEN inspiruje się naturą. Pracujemy w oparciu o świadome postawy w zakresie produkcji i doboru materiałów. Marka WODEN opowiada się za ochroną przyrody, tak aby możliwe było jej zachowanie w jak najlepszej kondycji. Dla naszych klientów oznacza to, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby uniknąć materiałów syntetycznych. Zamiast nich wykorzystujemy skórę naturalną, zamsz oraz przyjazne środowisku wkładki i podeszwy korkowe, w których skład wchodzi min. 10% gumy pochodzącej z recyklingu.

Północna kraina pochodzenia marki WODEN, Skandynawia, jest nam bardzo bliska. W związku z tym staramy się wykorzystywać w naszej produkcji nowe rozwiązania, technologie oraz materiały pochodzące z krajów skandynawskich. Równocześnie chcemy, aby nasza praca była tak zrównoważona, jak to tylko możliwe.

ODKRYJ WODEN › ODKRYJ WIĘCEJ ZRÓWNOWAŻONYCH PRODUKTÓW ›

ECOALF

Od plastikowych butelek wyłowionych z oceanu, poprzez sieci rybackie, resztki kawy i bawełnę, aż po używane opony samochodowe. Marka Ecoalf poddaje to wszystko recyklingowi i w zrównoważony sposób tworzy nowoczesne kolekcje ubrań.

„BECAUSE THERE IS
NO PLANET B.”

Produkcja odbywa się w miejscu, z którego pochodzą odpady, ponieważ pozwala to uniknąć niepotrzebnej emisji dwutlenku węgla wskutek długiej drogi przewozu. W ramach projektu „Upcycling the oceans” założyciel marki i pionier zrównoważonej mody Javier Goyeneche wyłowił już z morza setki tysięcy ton plastikowych odpadów. Nic więc dziwnego, że marka Ecoalf otrzymała już wiele nagród w dziedzinie projektowania, zrównoważonego rozwoju i innowacji. Jest to jedyna marka modowa w Hiszpanii, której przyznano certyfikat B Corp. Również poprzez certyfikat GRS (Global Recycle Standard), którego marka ECOALF wymaga od wszystkich dostawców i producentów, zapewniane są całkowita przejrzystość i zrównoważony rozwój na przestrzeni całego łańcucha dostaw – od odpadów po finalny produkt.

ODKRYJ ECOALF › ODKRYJ WIĘCEJ ZRÓWNOWAŻONYCH PRODUKTÓW ›

SAVE THE DUCK

Marka Save the Duck początkowo skupiała się głównie na ochronie zwierząt, a obecnie silnie działa również w zakresie ochrony środowiska i czyszczenia oceanów.

„WE RESPECT
ANIMALS”

Marka Save the Duck początkowo skupiała się głównie na ochronie zwierząt, a obecnie silnie działa również w zakresie ochrony środowiska i czyszczenia oceanów. Wszystkie artykuły marki są całkowicie wegańskie – zamiast pierza kurtki Save the Duck wypełnione są materiałem PLUMTECH. Materiał wypełniający posiada pozytywne, charakterystyczne właściwości pierza gęsiego, ale jest wykonany z poliestru pochodzącego w 100% z recyklingu. W przypadku innych materiałów wykorzystuje się zrecyklingowane plastikowe butelki i sieci rybackie.

W związku z tym marka otrzymała już liczne certyfikaty i nagrody: oprócz certyfikatów BLUESIGN, OEKO-TEX i GRS (Global Recycle Standard) marce Save the Duck przyznano na przykład nagrody VEGAN FASHION AWARD Deutschland oraz „Innovator for Animals”. Również od swoich dostawców marka wymaga spełniania najwyższych standardów w zakresie zrównoważonego rozwoju, efektywnego gospodarowania zasobami i ochrony pracowników.

ODKRYJ SAVE THE DUCK › ODKRYJ WIĘCEJ ZRÓWNOWAŻONYCH PRODUKTÓW ›