1. Mężczyźni
   1. Odzież

  Garnitury w Warszawie

  Każdy elegancki mężczyzna powinien mieć w swojej szafie chociaż jeden garnitur. Warszawa to miasto, gdzie aż dwa sklepy stacjonarne Peek & Cloppenburg oferują ogromny wybór garniturów, tak że kupno marynarki oraz spodni w kant w Warszawie będzie łatwe i przyjemne. Wybierając spodnie w kant oraz marynarkę, warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Ważny jest ponadto odpowiedni dobór dodatków.

  O czym trzeba wiedzieć, wybierając garnitur w Warszawie?

  Jaki garnitur jest najbardziej odpowiedni? Ten, który jest dobrze dopasowany do figury. W Warszawie można znaleźć garnitury o rozmaitych fasonach. Szczupli mężczyźni mogą sięgnąć po taliowane marynarki oraz spodnie o zwężanych nogawkach. Dla fashionistów o masywnej budowie ciała doskonałym wyborem będą marynarki o prostym kroju oraz spodnie o regularnym fasonie. Warto przy tym pamiętać, że zarówno górne, jak i dolne elementy garnituru nie mogą marszczyć się i tworzyć załamań. Ważna jest także długość marynarki. Optymalnie powinna zakrywać pośladki, zaś jej rękaw obowiązkowo musi odsłaniać około centymetr mankietu koszuli. Nie można też zapominać o klapach. Postawni mężczyźni powinni postawić na szerokie wyłogi, z kolei szczupli miłośnicy mody mogą wybrać marynarki o wąskich klapach.

  Diabeł tkwi w szczegółach – dodatki do garnituru

  Kupując garnitury w Warszawie, warto zadbać o odpowiednie dodatki. Najważniejsze w tej kwestii są koszule – obowiązkowo z długim rękawem. W formalnych okolicznościach najlepiej sprawdzą się modele z kołnierzykiem typu kent lub kołnierzykiem włoskim. Wyłogi kołnierzyka powinny być bezwzględnie schowane pod marynarką. W mniej oficjalnych sytuacjach można sięgnąć po koszule wykończone stójką. Ważną rolę gra krawat. Mężczyźni o postawnej figurze powinni wybrać szeroki model. Wąskie krawaty są zarezerwowane dla trendsetterów o sylwetce ołówka. Odpowiednio wywiązany krawat powinien sięgać do paska, delikatnie przykrywając jego klamrę. Istotną kwestią jest także dobór poszetki. Wbrew powszechnie panującej opinii, nie powinna być wykonana z tego samego materiału co krawat. Musi też różnić się od niego kolorem, deseniem oraz fakturą. Dodatkiem do garnituru nie bez znaczenia jest pasek. Idealnie, gdy komponuje się z kolorem butów oraz paska od zegarka. Nie można zapominać o butach. Ze spodniami w kant dobrze harmonizują klasyczne oksfordki. Detalem, na który wielu mężczyzn nie zwraca uwagi są skarpety. Powinny być dopasowane do tonacji obuwia lub współgrać z odcieniem spodni.

  Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 7
  3. 7
  1. 1
  2. Strona 1 / 7
  3. 7