We Care Together

We Care Together

Nasza inicjatywa

Jesteśmy największym w Europie wielomarkowym sklepem odzieżowym z ponad 120-letnią tradycją. Nasza odpowiedzialność w społeczeństwie polega na podejmowaniu właściwych decyzji pod względem ekonomicznym, ekologicznym i społecznym. Zrównoważony rozwój ma dla nas ogromne znaczenie, dlatego też integrujemy tę ideę we wszystkich obszarach działalności firmy. Wspólnie chcemy przyczynić się do rozwoju odpowiedzialnej gospodarki w zakresie wyrobów włókienniczych. Dlatego chcemy zabrać wszystkich — naszych pracowników, partnerów i klientów — w podróż w kierunku zrównoważonego rozwoju i poinformować ich o naszych celach i działaniach.

Bardziej zrównoważone produkty dla kobiet 

Bardziej zrównoważone produkty dla mężczyźni

We Care Together Recycled

Recycled

Jedną z najważniejszych zasad zrównoważonego rozwoju jest zmniejszenie zużycia zasobów, np. poprzez ponowne wykorzystanie materiałów. Produkty oznaczone naszym symbolem „Recycled” są przynajmniej częściowo wykonane z materiałów, które otrzymały drugie życie w procesie ponownego wykorzystania. Od bawełny z recyklingu po butelki PET — nacisk kładziony jest na możliwość ponownego wykorzystania w celu ochrony zasobów.

We Care Together Organic

Organic

Zrównoważony rozwój zaczyna się od uprawy surowców. Oznaczamy produkty symbolem „Organic”, jeśli surowce do ich produkcji powstały przynajmniej częściowo w sposób ekologiczny, przy użyciu mniejszej ilości wody i środków chemicznych niż zwykle lub bez szkodliwych dla środowiska pestycydów. Bardziej zrównoważone i odpowiedzialne materiały, takie jak bawełna organiczna, włókna lyocellu lub modalu, zmniejszają szkodliwy wpływ na środowisko.

We Care Together Recycled

Responsible

Zrównoważone działania wymagają szczególnej troski o ludzi, zwierzęta i przyrodę. Produkty oznaczone symbolem „Responsible” są zatem bardziej zrównoważone pod wieloma względami. Niektórzy producenci stosują w oznakowanych produktach np. alternatywne włókna lub łagodne dla środowiska pozyskiwanie materiału, aby chronić dobrostan zwierząt. Z drugiej strony, inni producenci kładą duży nacisk na poprawę warunków pracy przy procesie produkcji, ochronę przed wyzyskiem i uczciwe wynagrodzenie. Jednocześnie producenci w wielu przypadkach kładą dodatkowy nacisk na ochronę przyrody jako podstawowy warunek certyfikacji swoich wyrobów. Wspólną cechą wszystkich produktów oznaczonych symbolem „Responsible” jest to, że są one krokiem w kierunku bardziej zrównoważonego przemysłu modowego.

Ekologicznie bardziej zrównoważona moda: nadszedł czas na zmiany

Jako Peek & Cloppenburg jesteśmy świadomi tego, że wszystko, co produkujemy my lub nasi partnerzy, ma wpływ na ludzi i nasz świat. Dlatego koncentrujemy się na tym, aby nasze działania miały jak najmniejsze skutki społeczne i środowiskowe. Dążymy do tego, aby podejmować bardziej odpowiedzialne decyzje i wspierać bardziej świadome i pełne szacunku podejście do surowców. Nie jesteśmy idealni, ale nieustannie pracujemy nad sobą. Ekologicznie zrównoważone działania to cel, który chcemy osiągnąć razem z naszymi klientami, czyli z Państwem. Wybierzmy się a więc wspólnie w kierunku lepszej przyszłości. Stwórzmy przyszłe wspomnienia. Razem.

Ekologicznie bardziej zrównoważona moda w sklepach Peek & Cloppenburg

Zależy nam szczególnie na tym, aby móc zaoferować Państwu, naszym klientom, szeroki wybór ekologicznie zrównoważonej mody, której zgodność z określonymi standardami została zweryfikowana za pomocą wybranych certyfikatów. Szczególną uwagę zwracamy na: pochodzenie włókien z ekologicznie zrównoważonych źródeł, społecznie odpowiedzialne i przyjazne dla środowiska warunki produkcji oraz ochronę zwierząt. Dlatego na przykład w naszym asortymencie znajdą Państwo wiele produktów, które zostały certyfikowane zgodnie z uznanymi w branży standardami OCS (Organic Content Standard) i GOTS (Global Organic Textile Standard).

Cieszymy się z każdej marki, która razem z nami podąża tą drogą i jako korporacja stosuje ekologicznie zrównoważone zasady. Nasz wybór marek i kolekcji o ekologicznie bardziej zrównoważonych standardach jest coraz większy. Marki, z którymi intensywnie współpracujemy, angażują się na rzecz ekologicznie zrównoważonej mody, testując nowe, innowacyjne rozwiązania w swoich kolekcjach, aby odpowiedzialnie korzystać z zasobów.

Wszystkie obszary przemysłu modowego są w ruchu, a każdy krok, który przyczynia się do ekologicznie bardziej zrównoważonej przyszłości, jest krokiem w dobrym kierunku.

Szanowanie zasobów jest kluczową kwestią szczególnie przy produkcji tekstyliów – toruje drogę dla społecznie bardziej odpowiedzialnej i przyjaznej dla środowiska mody.

Cieszy nas fakt, że coraz więcej marek świadomie podchodzi do tej odpowiedzialności, przywiązując dużą wagę do ekologicznie zrównoważonych działań w swoich procesach. Stale poszukuje się nowych, ekologicznie zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań, aby bardziej świadomie obchodzić się z naturalnymi surowcami. Na przykład Levi's stosuje obecnie własną technologię Water<Less® przy produkcji ponad 50% swoich dżinsów i ubrań dżinsowych, dzięki czemu oszczędza dużo wody w procesie produkcji. Także przyjazna środowisku marka Ecoalf świeci przykładem, przetwarzając plastikowe butelki, resztki kawy i bawełny, a nawet zużyte opony samochodowe na tak zwane tkaniny z recyklingu. W ten sposób powstaje nowa, ekscytująca i przede wszystkim ekologicznie zrównoważona moda wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu.