Nasza inicjatywa
dla bardziej zrównoważonej przyszłości.

Czujemy się odpowiedzialni. Za naszych klientów i pracowników, za nasze produkty i za naszą planetę. Za bardziej zrównoważoną przyszłość.

Mając na uwadze ten cel, uruchomiliśmy naszą inicjatywę We Care Together, która oznacza przejrzysty i wiarygodny zrównoważony rozwój w P&C.

Dlatego też chcemy być mierzeni konkretnymi wynikami. Nasze działania na rzecz lepszego jutra realizujemy otwarcie i z zaangażowaniem w trzech obszarach: People & Company, Product & Customer i Planet & Climate. Because We Care Together.

People & Company
Troszczymy się o siebie nawzajem.

Tylko razem możemy dążyć do bardziej zrównoważonej przyszłości. W obszarze People & Company uznajemy naszą odpowiedzialność jako grupy korporacyjnej za podejmowanie właściwych decyzji nie tylko pod względem ekonomicznym i ekologicznym, ale także społecznym.

Product & Customer
Troszczymy się o jakość.

Wysokiej jakości produkty są ważnym krokiem w kierunku długotrwałości, a tym samym zrównoważonego rozwoju. W obszarze Product & Customer jesteśmy transparentni w kwestii naszej odpowiedzialności wobec klientów.

Planet & Climate
Troszczymy się o naszą przyszłość.

Nasza wizja lepszej przyszłości zaczyna się od świadomości tego jak wpływamy na środowisko poprzez nasze działania. W obszarze działań Planet & Climate widzimy naszą odpowiedzialność wobec naszej planety.

Peek & Cloppenburg
Conscious Fashion Store Berlin

Zrównoważony rozwój jest nadal dużym wyzwaniem dla branży modowej - jesteśmy tego świadomi. Mając ambicję, by każdego dnia stawać się odrobinę lepszym, otwarcie sklepu P&C Conscious Fashion Store jest ważnym, kolejnym krokiem na naszej drodze do zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu sklepowi chcemy budować świadomość na temat bardziej zrównoważonej mody i pozytywnie wpływać na branżę - wraz z naszymi dostawcami, klientami oraz naszymi obecnymi i przyszłymi partnerami.

Świadoma

moda

Ekologicznie bardziej zrównoważona moda: nadszedł czas na zmiany

Jako Peek & Cloppenburg jesteśmy świadomi tego, że wszystko, co produkujemy my lub nasi partnerzy, ma wpływ na ludzi i nasz świat. Dlatego koncentrujemy się na tym, aby nasze działania miały jak najmniejsze skutki społeczne i środowiskowe. Dążymy do tego, aby podejmować bardziej odpowiedzialne decyzje i wspierać bardziej świadome i pełne szacunku podejście do surowców. Nie jesteśmy idealni, ale nieustannie pracujemy nad sobą. Ekologicznie zrównoważone działania to cel, który chcemy osiągnąć razem z naszymi klientami, czyli z Państwem. Wybierzmy się a więc wspólnie w kierunku lepszej przyszłości. Stwórzmy przyszłe wspomnienia. Razem.

Ekologicznie bardziej zrównoważona moda w sklepach Peek & Cloppenburg

Zależy nam szczególnie na tym, aby móc zaoferować Państwu, naszym klientom, szeroki wybór ekologicznie zrównoważonej mody, której zgodność z określonymi standardami została zweryfikowana za pomocą wybranych certyfikatów. Szczególną uwagę zwracamy na: pochodzenie włókien z ekologicznie zrównoważonych źródeł, społecznie odpowiedzialne i przyjazne dla środowiska warunki produkcji oraz ochronę zwierząt. Dlatego na przykład w naszym asortymencie znajdą Państwo wiele produktów, które zostały certyfikowane zgodnie z uznanymi w branży standardami OCS (Organic Content Standard) i GOTS (Global Organic Textile Standard).

Cieszymy się z każdej marki, która razem z nami podąża tą drogą i jako korporacja stosuje ekologicznie zrównoważone zasady. Nasz wybór marek i kolekcji o ekologicznie bardziej zrównoważonych standardach jest coraz większy. Marki, z którymi intensywnie współpracujemy, angażują się na rzecz ekologicznie zrównoważonej mody, testując nowe, innowacyjne rozwiązania w swoich kolekcjach, aby odpowiedzialnie korzystać z zasobów.

Wszystkie obszary przemysłu modowego są w ruchu, a każdy krok, który przyczynia się do ekologicznie bardziej zrównoważonej przyszłości, jest krokiem w dobrym kierunku.

Szanowanie zasobów jest kluczową kwestią szczególnie przy produkcji tekstyliów – toruje drogę dla społecznie bardziej odpowiedzialnej i przyjaznej dla środowiska mody.

Cieszy nas fakt, że coraz więcej marek świadomie podchodzi do tej odpowiedzialności, przywiązując dużą wagę do ekologicznie zrównoważonych działań w swoich procesach. Stale poszukuje się nowych, ekologicznie zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań, aby bardziej świadomie obchodzić się z naturalnymi surowcami. Na przykład Levi's stosuje obecnie własną technologię Water<Less® przy produkcji ponad 50% swoich dżinsów i ubrań dżinsowych, dzięki czemu oszczędza dużo wody w procesie produkcji. Także przyjazna środowisku marka Ecoalf świeci przykładem, przetwarzając plastikowe butelki, resztki kawy i bawełny, a nawet zużyte opony samochodowe na tak zwane tkaniny z recyklingu. W ten sposób powstaje nowa, ekscytująca i przede wszystkim ekologicznie zrównoważona moda wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu.